Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vállaljam a műtétet?

Vállaljam a műtétet?

Figyelt kérdés
Pilonidalis cystám van, voltam ultrahangon láttak egy kis folyadékkal teli csomót a bőr alatt. Úgy kezdődött, hogy fájt ha úgy ülök(lejjeb csúszva a széken, farokcsontra helyezve a súlyomat) ez tartott 5 napig, közben jegeltem meg kentem gyulladáscsökkentővel. Ezután teljesen elmúlt nem érzek semmi fájdalmat a helyén. Amíg fájt addig se volt semmilyen gyulladásos tünet, kívülről nem is látszott a csomó se pirosság semmi. A csomót már nem is tudom kitapintani. Beszéltem pár sebésszel a műtétet javasolták, hogy később ne gyulladjon be. De én nem tudom, nyáron el akarok menni dolgozni, meg strandra pl. de csak rosszakat olvastam róla, hogy állandóan kötözni kell meg több hónap a gyógyulás...nem tudom bevállaljam-e így hogy már semmi bajom vele...

2021. máj. 26. 21:51
 1/3 anonim válasza:
100%
Nekem ugyanez volt, ülve olvastam ebben a pozicioban, utána úgy begyulladt, hogy napokig sántítottam, lekezelték valamivel, letapasztották egy hétig mire lement a gyulladás. Ne vállald mert csontig kivágják mert úgymond gyökere van. És mivel alapjáraton nem ebben a pozícióban ülsz nem fog kiújulni ha elmúlt egyelőre. Azóta nem ültem így és nem jött ki többet, felesleges szenvedni
2021. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha diagnózisod van róla, akkor a műtét az egyetlen megoldás. Attól még, hogy épp tünetmentes vagy, ott van sajnos és magától nem is fog elmúlni.
2021. máj. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Esetleg a jovoben vedd fontolora, ne most rogton. Attol fuggoen, kesobb mi lesz.
2021. máj. 27. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!