Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy rövid a fitymafékem, és műtétre lenne szükségem? Annyira kínos, intim. Nem tudom hogyan mondjam el.

Figyelt kérdés
Kérlek, ha beszólni, hülyeségeket beszélni, bunkóskodni jöttél, menj tovább. Legyetek szívesek normálisan válaszolni.

2021. okt. 4. 21:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Fontos, sajnos már nincs olyan férfi a családban, akivel ezt megtudnám osztani.
2021. okt. 4. 21:39
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
egyedul nemtudod elontezni? hany eves vagy?
2021. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Korod? Nem mindegy
2021. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Anya, fitymafek műtétre lesz szükségem. Csak szólok hogy ne idegeskedj/elkisersz a műtétre?
2021. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Szerintem mondd el nekik nyugodtan. Ők azok akik segíteni tudnak neked, ha egyedül még nem intézheted el. Biztosan megértenek. Hidd el! Tudják, hogy nehezedre esett ezt feltárni így nem aláznának meg, nem néznének le, stb. Normális helyeken így megy! Nem kell aggódnod.
2021. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 14 felett vagy és elmennél a háziorvosodhoz, urológushoz, akkor is fontos lenne ezt tudniuk otthon, de egyedül is mehetsz ekkor. Anya! Apa! Van egy számomra nem könnyű helyzet és ebben kérem a segítségeteket. A fitymámnál a féket nagyon rövidnek gondolom. Tisztításkor fájdalmat érzek / kellemtelen érzetem van. Szeretném, ha elmennénk urológushoz / elmegyek urológushoz vagy háziorvoshoz. Szeretném megkérdezni az orvos véleményét. Ha együtt megyünk a dokihoz, akkor egyedül megyek be hozzá, de te / ti megvárhattok a váróban.

Egyébként pedig a dokihoz is bemehetnek a szüleid, mert a vizsgálat nem előttük történik, ha elszeparálva tőlük vagy egy másik helységben.

Tudom, hogy kellemetlen az ilyet közölni, de ha most elkezdesz kommunikálni számodra nem könnyű dolgokat, akkor ez a későbbiek során növeli az önbizalmad, mert mertél valamit elmondani, bátor tudtál lenni, tudtál segítséget kérni, stb.

Drukkolok, h. minden rendben legyen.

2021. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Nyugi, nincs ebben semmi ciki. Mond el anyukádnak, biztis szívesen el is kísér. Ez csak egy sima egészségügyi probléma. Egy mandulaműtétre sem szól be senki, ezen sincs mit szégyellni.
2021. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Anyudnak szerintem nyugodtan elmondhatod, látott eleget ruha nélkül, és nem hiszem, hogy úgymond neheztelne, hogy férfi gonddal keresed meg, lehet titkon még örülne is neki, hogy ennyire megbízol benne, hogy ilyesmiben is segítségét kéred. Aztán elmentek dokihoz.
2021. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tényleg normális válaszokat🙏
2021. okt. 4. 22:28
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Nincs ebben semmi szégyellni való. Anyud pelenkázott annak idején, lehet hogy sok év telt el azota, de szerintem pár éve még ugyan úgy ellenörizte a dogokat hogy minden rendben van e. Ő szült, te vagy a fia. Innentöl kezdve nyugodtan megbeszélhetsz vele ilyen dolgokat. De amúgy nem feltétlen muszály rögtön pontosan megmondanod hogy mi a gond. Azt is mondhatod hogy gond van lent és szeretnéd ha elkisérne a dokihoz. Aztán úgy is rákérdez hogy mi, akkor pedig mondhatod hogy nagyon szégyennled. Biztos biztatni fog, aztán megbeszélitek. Így már a dokihoz is úgy mentek majd hogy lesz egy kis tapasztalatod arról hogy milyen ezekröl a dolgokról mással beszélni. Az orvostól sem kell féni, ez a dolguk. Nap mint nap más férfiak szerszámát vizsgálják, te is csak egy leszel a sok közül.

Annyit tudok tanácsolni, hogy anyuddal keresetek egy olyan orvost aki rendes, sajnos vannak érdekes, kiégett orvosik is akik nem feltétlen a jo modorukról híresek.

Ne félj, nem lesz semmi gond! 😉

2021. okt. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!