Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek vesehomok ellen?

Mit tegyek vesehomok ellen?

Figyelt kérdés
Egy ideje sötét, homokos a vizeletem. Volt már vesekövem, kivizsgálták de nem tettek semmit. Ez most mit jelent és mi a teendőm?

2021. okt. 8. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem sok mindent lehet vele tenni.

Egyrészt életed végéig diétázni kéne a vizsgálat eredményétől függően hogy milyen köved van. Megvan hogy melyik kőnél milyen ételeket kéne kerülni. Csak hát ez nem nagyon lehetséges vagy nagyon nehezen kivitelezhető.


Egyrészt sok folyadékot kell inni. Első sorban vizet. Másod sorban vannak vese tisztító teakeverékek, néha ezeket is.

Harmad sorban néha sörözni kell.

Sör vízhajtó hatású, az alkohol meg lazító hatású, önmagad nem tudod annyira ellazítani a vesédet hogy a kis eldugott részeiből mindent elengedjen. Egy sör meg igen. Vizelet hajtó meg kiviszi, és ez így nem jár szülési fájdalmakkal.


Veseköves vagyok én is. Diétáztam vagy 4 évet, tele volt a hócipőm, de ugyan úgy vesekövem lett megint, ráadásnak korábbi helyett a legkeményebb fajta.


Sötét vizelet homokot is jelenthet meg vért is amit a vesekő okoz ahogy mozog a vesében.


Ahogy öregszel egyre ritkább lessz...


Sok folyadék, időnként sör (alkohol mentes nem ér semmit).

2021. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
25%
Sok folyadék, ha a laborleletek olyanok, akkor Milurit tabletta és megfelelő étrend (magas purin tartalmú anyagok mellőzése).
2021. okt. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!