Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek? Hullik a hajam.

Mit tegyek? Hullik a hajam.

Figyelt kérdés
Most pár hónapja vettem észre, hogy gyengébb a hajam tartása, állandóan lelapul és hülyén áll. Aztán mostanra pedig konkrátan az egész fejtetőmön, egyenletesen a sűrűsége elég erősen megcsappant és hát nem örülök neki. Holnap megyek háziorvoshoz, nem ez ügyben, de természetesen ezt is mondom neki. Esetleg valakinek valami tipp, hogy mitől lehet és mivel tudom lassítani, meggátolni a hajhullást. 20/f
2021. okt. 14. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy őszinte vagyok és elkeserítelek, de semmit nem tudsz tenni ellene! Minden második férfit érint a kopaszodás probléma!

Apukád kopasz? Vagy anyukád családjában van, aki kopasz?

Lehet venni méregdrága "csodaszereket", de felesleges pénzkidobás...

A hajhullás az genetikai hiba, amit semmilyen szerrel nem lehet felülírni!

24 éves voltam, mikor az egyik kollégám szólt, hogy eléggé ritkul a hajam! Én észre sem vettem! Vagyis, előtte olyan 4 - 5 hónappal vettem észre hajmosásnál, hogy rengeteg hajam kihullik!

Én sem örültem neki, de, aztán beletörődtem. Azóta borotválom a fejem és kigyúrtam magam!😁 Mindenki azt mondja, hogy így jobban nézek ki!😎

2021. okt. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 ez nem így van teljesen. Vitamin hiány is okoz hajhullást. Nálam konkrétan ha vashiányos vagyok hullik a hajam. Elkezdem a maltofert és használ.

A férjemnek is hullik. Ha szedi a haj vitamint mindig használ. Csak nem kellene megvárni hogy a fele kihulljon. Pl ő nem akar orvoshoz menni. Jó volt a dm saját márkás hajvitaminja, a revalid is. Jó volt a varha haj csepp, a revalid ampullák. Csak ugye hasznàlni és szedni kell és nem megvàrni a bajt. De ha mész dokihoz akkor feltétlen kérj kivizsgálást. Nekem egyszer nagy fogyókúra közepette hullott iszonyúan. Voltam fogdokinál góckutatáson de semmi. Vitamin hiány. A hajtöveknél gyengült el és a bőrgyógyász irt fillérekért hajszesz és használt. De pajzsmirigytől is lehet. Ezer oka van.

2021. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aha hát nem tűnik bíztatónak a helyzet...
2021. okt. 14. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A hajhullást sok minden okozhatja.

Fogprobléma

Pajzsmirigy gond

Vitaminhiány

Stressz

Gyógyszer

Hormon stb.


Az is lehet hogy ősz van és egy kicsit jobban hullik most a hajad, mint ahogy a legtöbb embernek.


Az jó út, ha elmész a háziorvoshoz és kérsz vérvételre beutalót.

2021. okt. 15. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok: Ugyan már, Barátom! Gondolj bele, hány kopasz világsztár van, akikért nők milliói odavannak, és a legsármosabb férfiak a világon!

Például: Bruce Willis, Von Diesel, Jason Statham, The Rock és mostmár John Travolta is kopasz!

Nem azon múlik, mennyire vagy jóképű, hogy van e hajad vagy nincs!

Ha apád - vagy anyád családjában - illetve a felmenőik között valaki kopasz volt, akkor járkálhatsz orvostól orvosig, nincs megoldás! Nálunk apai ágról minden férfi kopasz generációkra visszamenőleg is!

Míg anyai ágról minden férfinak dús haja volt még 80 felett is!

Nekem is hihetetlenül dús hajam volt! Imádtak a hajammal dolgozni a fodrászok!

Utólag visszanézve a fényképeket, már 19 évesen elkezdett hullani a hajam, de olyan sűrű volt hogy senki nem vette észre, hogy hullik!

Vashiány...? Tartós hajhullás attól sincs! Ha valakinek betegség miatt hullik a haja, akkor ott már nagyon komoly betegség áll a háttérben! A vashiánynak is vannak tünetei! Az egyik legjellegzetesebb az állandó fáradtság. Ha napközben is fáradtnak érzed magad.

De, mondom! Ahhoz már nagyon komoly egészségügyi problémának kell lennie, hogy valakinek betegség miatt hulljon a haja!

Ha ilyen mértékben hullik valaki haja, mint a tiéd, ott már a genetikai adottságra kell gyanakodni!

A helyedben már most letolnám kopaszra a fejem, plusz leborotválnám! Járj konditerembe - vagy űzz bármilyen sportot és hidd el, nem is fog már zavarni!

Őszintén szólva, ha nekem újra lenne hajam, akkoris mindig rövid lenne! Már úgy megszoktam

Kitartást!🙂

2021. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogató megjegyzéseket. Félreértés ne essen, nem vagyok azért óriási pánikban, ohgy nem lesz hajam. Csak azért nekem egy-két k9rt megér ha lehet ellene tenni valamit akkor azt meglépem.
2021. okt. 16. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!