Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fáj a gyomrom (? ) az alkoholt...

Fáj a gyomrom (? ) az alkoholtól. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Jó hülyén tettem fel a kérdést, de itt a magyarázat:

Alapból nem vagyok alkoholizáló ember, egész évi alkoholmennyiségem egy egyetemista egynapi adagja... Tehát tényleg keveset iszom. Sört, bort, semmit nem szeretek, ha valami alkalommal azért koccintunk, akkor valami rövidet iszom. Ilyen "nyalintós" dolgokat, krémlikőr, ilyesmik, mert az legalább finom. De egy kis 4cl-es adagtól is megfájdul "a belsőm" gondolom a gyomrom lehet, de olyan mintha az egész testem görcsölne belül. De olyan 20 perc múlva magától elmúlik. Mitől lehet ez?


Tudom, megoldás az, hogy nem iszom semmit, igazából nincs is kényszerem az ivásra, csak ciki mindig visszautasítani, pedig 90%-ban visszautasítom az alkoholt. De névnap-szülinapon csak kell koccintani valamivel.

Aztán döglődöm fél óráig... :(


2010. szept. 5. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez csak egyszerű placebo hatás.
2010. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert alkohol. Ugyanúgy marja a gyomrodat mint a szádat.
2010. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Az alkoholnak nagyon magas a cukor tartalma, így lehet, hogy a hasnyálmirigyed nem bírja, vagy a gyomrod. Nekem is sokáig volt ilyen, de elmúlt magától.

Segít, ha közvetlenül előtte eszel valamit.

2010. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az alkohol töménységétől biztos nem fáj mert a krémlikőr alkoholtartalma 2-3%-al nagyobb mint egy jó minőségű boré.Azt se értem a krémlikőrben tejszin van ami miatt az alkohol hatása nem olyan gyors.
2010. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az alkoholnak nagyon magas a cukor tartalma,"


Ezt nem értem akárhogy próbálom. Az alkohol meg a cukortartalom nem kötődik egymáshoz.

2010. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

12:32-es vagyok. Az alkohol cukorból van. A cukor lebomlásából keletkezik az etil-alkohol (+széndioxid).

Valóban pontatlan voltam.

2010. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!