Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egy durva influenza-szerű...

Egy durva influenza-szerű betegség után visszaeshet a tesztoszteron szint?

Figyelt kérdés

Már a betegség előtt pár nappal tapasztaltam erre utaló jeleket: visszaesett libidó, fáradtság, gyengeség.


Elhúzódott majd 2 hétig a dolog. (Jellemzőbb Covid-tüneteket nem tapasztaltam, így a Covidot kizárnám.)


Amilyen tünet volt: Fáradtság, végtag gyengeség (az első pár napban), orrfolyás/orrdugulás (majdnem végig), köhögés (az utolsó héten szinte végig)


Láz, hőemelkedés, ízvesztés, hányás, fejfájás NEM volt.


A végén már leginkább csak köhögtem, és fáradékony voltam.


Most kb. 1 héttel vagyok a betegség után, de nagyon nehezen találok magamra. Sokat olvasgattam és eléggé olyan érzésem van, hogy a tesztoszteron szintem csökkent le.


Lehetséges lenne, hogy egy betegség ennyire befolyásolja a tesztoszteron szintet?



2022. jan. 3. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Amikor beteg vagy a szervezeted nem arra koncentrál, hogy a libidód az egekben legyen, hanem hogy a tested legyengíteni/megölni akaró vírust/baktériumot legyőzze. Ezért a pihenés javasolt, és nem a testedzés, munka, szex ilyenkor, hogy a tested az energiát erre tudja fordítani.

Amikor pedig meggyógyulsz minden visszaáll az eredeti állapotára.

2022. jan. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm a választ.


Hát 1-1,5 hete semmi tünetem nincs mégis nagyon erőtlennek érzem magam. Tegnap megpróbáltam egy súlyzós edzést, nagyon nehezen indult, a végén nagyobb súllyal már remegett a lábam. Lelkileg picit jót tett, hogy végre csináltam valamit. Túlzásba nem vittem.


Próbálok többféle táplálék kiegészítővel, mint a cink, magnézium, c-vitamin, tökmagolaj és az amúgy egészségesebb étrenddel újra formába lendülni, de most nagyon nehéznek érzem.

2022. jan. 4. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Hogy zártad ki a covidot? Volt pcr?
2022. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3: Nem. Viszont nem produkáltam jellemző tüneteket. Tudom, hogy van átfedés, de a jellemzőbb láz, hőemelkedés, hányinger, hányás, nehéz légzés közül semmi nem volt.
2022. jan. 4. 15:00
 5/5 anonim ***** válasza:
38%

Igen, nálam is volt hasonló, teljesen normális, volt hogy megfáztam és a libidóm a béka segge alá került, majd néhány éve influenzás lettem dettó 2 hétig fáradság, és libidó nulla. Majd most a covid előtt 2X voltam megfázva, nem ment le a libidóm egyszer sem. Most, novemberben oltottan voltunk covidosok a párommal, tesztelve, kimutatva. Az első 3 napban semmit nem tapasztaltam, aztán kicsit csökkent a libidónk mindkettőnknek, de 2 hét múlva helyreállt. Pedig mindketten belázasodtunk és nagyon folyt az orrunk, kapart a torkunk.

Most februárban nagyon meg voltam fázva, dolgoztam is mellette, és hazaérve sem tapasztaltam hogy csökkent a libidóm.

2022. jan. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!