Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tapasztalatok érdekelnének...

Tapasztalatok érdekelnének ,hogy mi hogyan zajlott lágyéksérv műtét előtti előkészítésnél, műtétkor és utána?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 20:05
 1/5 Contefleur ***** válasza:
Tilos enni/ inni előtte éjféltől. Aznap kapsz infúziót, katétert (ezt kórháza válogatja). Leborotválják az adott területet. Aztán visznek a műtőbe. :)
2022. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
78%

Engem most műtöttek Győrben (01.25.), a Kardirexben egyoldali lágyéksérvvel. A műtét előtti héten vérvétel, Altatóorvosi konzultáció, valamint EKG vizsgálat van. A műtét napján elsősorban csináltattak velem egy covid gyorstesztet, majd annak a negatív eredménye esetén léphettem be az osztályra. Itt átöltöztem, elpakoltam a cuccaimat, valamint vettem fel kompressziós harisnyát. Kaptam gyomorvédő, fájdalomcsillapító, valamint "bátorító" gyógyszereket. A műtét előtt bejött a doki a kórterembe, és felrajzolta a bemetszés helyét filccel a börömre (előző nap este leborotváltam a területet, így nekik már nem kellett). Ezt követően elmondta a műtét menetét, valamint a lehetséges szövődményeket. Ezután jöttek az emberkék, és a kórteremből ágyastól betoltak a műtőbe, ahol át kellett ülni a műtős asztalra. Itt kicsit hideg volt, de betakargattak. Szúrtak egy branült a kézhátamba, amin kaptam az altatószert, valamint az infúziót, míg a másik karomra vérnyomásmérőt helyeztek fel. Az első adag altató intravénás beadása után elkezdtem szédülni, homályosan látni. Mondta az altatóorvos, hogy mindjárt beadja a 2. Adagot is, attól egyből el fogok aludni. Be is csuktam a szemem, egyből el is aludtam, az ébredő szobán keltem fel, a műtét után. Alig bírtam kinyitni a szememet, folyton visszaaludtam, míg ki nem ment belőlem a szer. Én személy szerint teljesen jól voltam az ébredés után, se émelygés, se hányinger, SE fájdalom nem volt! Visszatoltak a 3 fős kórterembe, msjd kaptam infúziót, fájdalomcsillapítót, majd később kekszet meg vizet is, miután a doki 1-2 órával később megnézte a sebet és azt mondta, hogy oké. Ekkor leragasztották a sebet, és babzsákot raktak rá. Maga a műtét 1 órás volt, 3 kor végeztek a műtétemmel, este 8 kor már mehettem is haza még aznap. Nagyon fontos, hogy nem kaptam katétert, a saját lábamon óvatosan fel tudtam kelni és kimenni wc-re. Nem fájt a seb, csak húzódott a varrat. Este 8 kor felöltöztem, saját lábamon segítség nélkül ( kicsit görnyedve, hogy ne feszüljön a seb), majd beültem a családom autójába, hazavittek, aztán ki a kocsiból, be az ágyba... A sebet 1 hétig nem érheti víz, varratszedés ezt követően van. Az első 3 napban szedtem fájdalomcsillapítót, biztos ami biztos, aztán le is álltam vele... Lépcsőzni már a műtét másnapján óvatosan tudtam, 1 héttel később már olyan jó állapotban vagyok, hogy szinte észre sem vennéd, hogy műtöttek, egyedül a farmerbe kényelmetlen, mert ahogy hozzáfeszül a ruha a sebhez, úgy az dörzsöli, kényelmetlen. Bármilyen sport 6 hétig tilos, véralvadásgátló injekciót 2 hétig kell szúrni.


Összességében ez egy rutin, 1 órás műtét altatásban, háló beültetésével, hogy később kisebb eséllyel alakuljon ki a sérv. A Győri Kardirexnek megvan az ára, de cserébe nem csak egy darab hús vagy, az osztályon, mindenki iszonyat kedves, a doki pedig egy mester volt, nekem egyáltalán nem fájt a seb, csak húzódott a varrat, de mióta kivették, már csak a háló két vége szúrkál egy picit bizonyos mozdulatoknál. Sokkal rosszabbra számítottam, ez volt életem első műtéte, de gyerekjáték az egész, egyáltalán nem fájt semmim, és 1.5 hét elteltével szinte már teljesértékű vagyok a mozgások terén.

2022. febr. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

azért azon meglepődök h még aznap fel tudtál ülni ????????? azt meg hogy?

az a minimum h gondolom, artroszkóposan csinálták, de még így is meredek. hát én kb 1 hétig csak a karjaimmal tudtam felhúzni magam ülő helyzetbe, mert egyszerűen semmi erő nem volt a hasizomban.

2022. febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

A 2. válaszoló vagyok, és szívesen folytatom a történetemet, hátha valaki erre téved/bátorítást nyújtok a későbbiekben :)


Az egyoldali lágyéksérv műtétem hagyományos úton történt (szikével, nyitottan), nem laporoszkóposan (privát ára a laporoszkóposnak 480.000 ft, a hagyományosnak 320.000 ft, de ha Győri lakos vagy, akkor a felét állja a TB).


Elnézést kérek, ha rosszul fogalmaztam, természetesen nagyon óvatosan ültem fel a műtétet követően wc-re menet, valamint az ezt követő 5 napban, magam mögött támasztottam a karjaimat, hogy ne kelljen annyira hasizomból dolgozni, inkább feltoljam magam, de nem azért, mert fájt volna a seb (egyáltalán nem fájt, csak feszült), egyszerűen csak féltem, nehogy esetleg véletlenül bele nyilaljon a fájdalom (nem igazán történt ilyen).



Tehát, jelenleg ott tartok, hogy a műtét óta eltelt 3 hét, és még további 3 hétig nem sportolhatok, vagy emelhetek nehezet. A műtét után 2-2,5 hétig szurkált a háló két vége a csípőmnél, valamint a herezacskómnál, mikor a vágás odalán lévő lábamat bizonyos szövegbe helyeztem. Szerencsére ez a szurkálódás már pár napja nem érzékelhető, bár ennek ellenére továbbra is még érzékeny egy kicsit a vágás és a combom töve között lévő terület. Maga a vágás alatt érezhető a beültetett háló, ha kézzel megnyomom a bőrt, kemény a felület, valamint enyhe nyomásérzékenysége van a bőrnek, valamint olyan, mintha 0-24 zsibbadna a háló területén a bőröm, mikor hozzá érek. Olyan, mintha nem érezném rendesen azt a területet, mikor hozzá érek, valószínűleg a jövőben fokozatosan fog majd javúlni. Nagyon minimális fájdalmam csupán ugye az első 1-3 napon volt (1 rubophen/nap, és nem éreztem már semmiféle fájdalmat), az első héten nagyon óvatosan jártam (előregörnyedve, hogy ne feszüljön a seb), valamint ültem le, de most már úgy 97%-osnak érzem magamat. Talán a legveszélyesebb a tüsszentés volt, mivel ott alkalmanként elég erős hasprés váltódott ki, az azért tudott fájni a műtét utáni 2 hétben, most már semilyen problémát nem okoz. Továbbá most már bármilyen mozgást ki tudok vitelezni (gyors gyaloglás, lépcsőzés, gugolás, négykézláb, stb.) a műtét után 3 héttel, már a seb sem feszül, fájdalom sincs természetesen, valamint a háló sem szúrkál, egyedül annyi, hogy el vagyok punnyadva, mivel nem emelgethetek/edzhetek/sportolhatok, így egy kicsit gyenge vagyok, de nem vészes, csak maximum ezt tudom megemlíteni.


Maga a seb elkezdett sebesedni, valamint már hullik is le róla, ami tök jó, mert már nem dörzsöli a ruha, nem kényelmetlen farmert/alsógatyát viselni, már észre sem venni, hogy műtétem volt.


A műtéti szövődmények közé azt sorolta a doki, hogy néha a húgyvezeték, valamint az ondóvezeték eggyé válik a sérvvel, és neki ezt szét kell választania, ekkor pedig sérülhet az egyik vezeték, amit neki meg kell varnia. Továbbá nagyon ritkán a háló allergiás reakciót válthat ki.


A műtét utáni napokban pedig a seb oldalával azonos oldalt lévő here megduzzadhat, a herezacskó belilulhat, valamint a seb területe megduzzadhat, fájdalmassá válhat, továbbá a háló is szúrkálhat. Természetesen adtak két telefonszámot is, hogy ha esetleg valamilyen nagyon furcsa dolgot tapasztalok, akkor állnak rendelkezésemre.


Nálam egyébként semmiféle szövődmény nem jelentkezett, a vágás érzékenységét-megduzzadását, valamint a háló szúrkálódását leszámítva.


Egyébként a kompressziós harisnyát addig kell viselni, ameddig a nap nagyrészében fekszünk, utána levehető, mikor már járkálunk. A véralvadásgátló injekciót pedig lehetett hasba és vállba is adni.

2022. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld!
2022. febr. 14. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!