Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ettől fogyhat a spermium...

Ettől fogyhat a spermium mennyisége?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál ahol 11 millió spermiumom volt, utána elmentünk egy meddőségi klinikára ahol már csak 6 millió volt. Találtak egy gombás fertőzést a sperma mintában amire kaptam gyógyszert és azt mondta a doki hogy ettől fogyhat is a dolog. KB 1 év alatt a felére csökkent. Napi 1x általában önkielégítést végzek, ez befolyásolhatja a sperma csökkenését? Illetve ez javulhat? Legközelebb erőt veszek magamon és az orvost is megkérdezem de nem mertem ott hirtelen.. Legelőször centrifugális vizsgálat volt ahol nem mutatott egyet sem, aztán elmentem egy biológushoz aki mikroszkóp alatt vizsgálta meg és ott volt 11 millió, aztán a 6 milliónál megint centrifugális vizsgálat volt, jogosan kételkedem az eredményben?

2022. ápr. 15. 05:56
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Ennyi vizsgálatra járni teljesen felesleges. Erősen túlkomplikálod.

2. A spermium mennyisége természetesen változó, és nagyban függ az önkielégítés gyakoriságától. Ha kivered mondjuk hétfőn, kedden 0edig szintén mert mintát adsz, akkor természetes, hogy nem lesz annyi sperma, mintha 3-4 napig nem vernéd ki. Idő kell amíg termelődnek.

3. A gyógyszerre elmondta neked a doki, hogy átmenetileg okozhat spermaszám csökkenést. Eltelt 1 év, majd újra magas volt az érték. Szóval nem a gyógyszer okozza 1 év után.

2022. ápr. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem a gyógyszer okozza a gondot hanem a fertőzés. Muszáj volt mennem ennyi vizsgálatra a klinika kérte. 3 nap önmegtaróztatást kérnek mindenhol amit tartottam is
2022. ápr. 15. 07:41
 3/4 anonim ***** válasza:

A sperma és a spermiúm 2 különböző anyag. A sperma görög szó,magyarul ivarsejteket jelent.A spermium,magyarul ondót jelent.Ennek több összetevője van már.Párat mennyiségi sorrendben emlitenék.Prosztata nedve,ívarsejtek,Cowper mirigyek nedve,ésmég pár kémiai elem.

Az elfogadható ivarsejtek számának a 19 milliót el kell érni.

Normál esetben 47 mill/ ccm3.

2022. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-3 nap önmegtartóztatástól jobb lehet a spermaszámod minősége.


Angliában árulnak spermaszámvizsgáló tesztet. Lehet online is megrendelhető, ha kételyeid vannak.

2022. ápr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!