Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lipóma eltávolítása sebésszel?...

Lipóma eltávolítása sebésszel? A többit,lejjebb találjátok! :)

Figyelt kérdés

Nos nekem hála Istennek egy kb 2-3 cm-es Lipómám van,pont a hajas fejbőröm közepén,meggondoltam magam,szeretném kivetetni a "biztonság okáért,(mert zavar fésülködés közben)


Ti milyen sebészeket ajánlotok?(Szegediekre) gondolok főképp?

Elvileg ingyenes a kimetszése,fizeti a Tb(bár ebben nem vagyok biztos)

A fejen nagyon veszélyesek az ilyenek.

Nem magán rendelésre akarok menni,mert az tényleg sokba kerül.


Amúgy nem fáj,puha,és kicsit betapintható.(De lényeg,az egészség,és az,hogy ne nőjenek újabbak)

Az a szerencsém,mint említettem,hogy csak 1 db van :)


Akár privát üzenetben,hozzászólásokban várom az értékes hozzászólókat! :)


Jó egészséget mindenkinek+jó éjszakát! :)


Sajnos én rokkant nyugdíjas vagyok,+a családom is..Taj kártyája minden rokkant nyugdijasnak van.

A közgyógy tajkártya meg többre jogosít,mint egy általános taj kártya.

Kedvezményesen,vagy térités mentesen kaphatok gyógyszereket,vagy gyógyászati segéd eszközöket.


Köszönöm szépen mindenkinek,aki válaszol :)



2022. ápr. 26. 00:05
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
84%
Szegeden nem vagyok jártas, de persze tudom drága a magán, viszont attól is függ mekkora, ha nagy, akkor lehet érdemesebb plasztikai sebésszel megoldani,tapasztalatból írom. Amúgy ezt látta már bőrgyógyász, mert a műtétre kell egy vizit plusz javaslat a sebészeti eltávolításra.
2022. ápr. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia,köszi,hogy írtál! :)

Nos nekem hála Istennek egy kb 2-3 cm-es Lipómám van,pont a hajas fejbőröm közepén,meggondoltam magam,szeretném kivetetni a "biztonság okáért,(mert zavar fésülködés közben)

Nem látta még bőrgyógyász,de Orvos látta már,ez sajnos tényleg Lipóma,és csak sebészeti műtéttel lehet eltávolítani...(elvileg,vagy nem tudom,mert nekem még sohasem volt ilyen műtétem)

2022. ápr. 26. 08:08
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
46%
Hajas fejbőrön az a baj, hogy vékony a bőr, 2-3 cm elég nagy szerintem, de azért kellene bőrgyógyásszal konzultálni, hogy akkor milyen módszerek vannak, nőni fog ott haj a műtét után, stb. De ugye akárhová mész sebészetre, akár plasztikaira, kell javaslat a műtéthez szerintem.
2022. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen,köszi így van,elég bonyolult is ráadásul..
2022. ápr. 26. 11:08
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
46%
Nekem mondjuk nem lipoma volt, de 2 cm-es volt a helyhiány, ezt sima sebész nem is tudta volna megcsinálni állítólag.
2022. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. ápr. 26. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:

1-3-5 válaszoló te nem csak Szegeden nem vagy jártas, a témában sem.

Majd ha ,már 5 öt eltávolitottak volna nálad is ,nagyon jól tudnád hogy megy ennek a folyamata. A bőrgyógyász ,testen kívűli bőr betegségekkel foglalkozik.Az ilyen zsir daganatokat az általános sebész távolitja el,előzetes konzultáció után .Az is előfordulhat,hogy más területen szakosodott sebészt is be kell vonni.

2022. ápr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért, mert neked már eltávolítottak többet is, még nem biztos, hogy másnál is így lesz, ez sok mindentől függ. Pl. van olyan, hogy kezdetben lipómának néz ki, de ha már volt pl. előzményben bőrdaganat, akkor már eleve nem biztosak ebben, plusz szövettant is szükségesnek ítélnek meg, ez lipómánál nem tudom minden esetben megtörténik-e. Ezek nem zárják ki azt, hogy egyszerűbb esetben úgy van, ahogy leírod.
2022. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!