Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Normális, hogy ennyit alszik,...

Normális, hogy ennyit alszik, illetve fáradt?

Figyelt kérdés
A férjem 48 éves, és az alábbi probléma van vele. Olyan munkát végez, amelyben állítása szerint elfárad, sokat kell lépcsőznie, cipekednie. Ez oké. De amikor munka után hazajön, akkor lefekszik aludni, alszik pár órát, utána néhány órára felkel, majd megint alszik. Hétvégén is szinte végig alszik, vagy ha ébren is van, nem lehet rávenni semmilyen programra, mert azt mondja, hogy nem akar lefáradni, így is alig tudja magát kipihenni. Amúgy vékony testalkatú és elvileg nincs semmilyen betegsége. De szerintem ez akkor sem normális, vagy igen? Tényleg el lehet ennyire fáradni? Vagy valami baja lehet? (Tudom, menjen el orvoshoz..nem fog)
2022. ápr. 30. 12:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Egészségesen szokott táplálkozni és sok vitamint szed.
2022. ápr. 30. 12:18
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Ha egészségesen táplálkozna akkor nem kellene vitamint szedni.

Tudom hogy nem ezt reklámozzák, dehát azok abból élnek.

2022. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyilván kell, mert annyi tápanyagot nem lehet bejuttatni a szervezetbe.
2022. ápr. 30. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Én pont az ellenkezője vagyok, a feleségem szerint nagyon keveset alszok. 10 évvel fiatalabb vagyok a férjednél, egy nagy gyárban dolgozok mérnökként, naponta legalább 15ezer lépést regisztrál az órám. Én sem az íróasztal mögött ülök, hanem egész nap jövök-megyek a gyárépületben. Itthon vár egy 2 és 4 éves gyerek + a feleségemnek is besegítek. Éjfél körül jutok ágyba, de általában fél 6 körül, de legkésőbb 6-kor már ébren vagyok, még hétvégén is. Én is átlagos testalkatú vagyok, 82kg és 180cm. Régebben nagyon jól tudtam aludni, de most valahogy nem megy. A feleségem szerint ez nem normális. Mondjuk van, hogy annyira alszok, hogy nem hallom meg a gyereksírást vagy a vihart. Pedig az előbbi fontos lenne. Én nem szedek semmit, normálisan étkezem.
2022. ápr. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: párod mennyire horkol, nem szokott légzéskimaradása lenni éjszaka, vagy hirtelen horkantások?

Az alvási apnoé a mély alvási fázist (ami igazán pihentető) el tudja lehetetleníteni... Anélkül, hogy az alvó erről tudna... Sose kipihent, mindig fáradt...

Alvásvizsgálat jó lenne (háziorvostól kérhető beutaló).

Alváslaborokat itt találsz: [link]

Mobilos alkalmazás is lehet, ami a horkolásokat analizálja és apnoé-gyanút ez is jelezhet, például a Snorelab nevű.

2022. ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát pedig menjen orvoshoz, konkrétan laborba, mert rákos is lehet. És arra nem a IV-es stádiumban kell rájönni, mert onnan már nincs visszaút. És váltson munkahelyet, mert ez nem megfelelő neki. Ha nincs szervi baja, akkor depressziós is lehet.
2022. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Ő már nem fiatal.Változóban van a fizikai állapota is .Nem ülő helyzetben végzi munkahelyén a munkát. A szomszédom pont ilyen helyzetben van.

1idősödő akkumlátort sem lehet gyorsan feltölteni,és azt követőleg sem birja a terhelést sokáig.Nem súlyos betegségekre kell itt gondolni,hanem mindenki felett eljár egyszer az ídő.

2022. ápr. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egész nap demotivált valaki a fáradtságtól, akkor lehet betegségekre gondolni, például alvással kapcsolatos betegségekre is.
2022. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!