Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A végbélnyilásom mellett van...

A végbélnyilásom mellett van egy "görcs" olyan mintha mérgespattanás lenne de nem az mi lehet?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
aranyér pl.
2010. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ugy erzed, hogy pattanas es fajdalmas, akkor kezd el kezelni.

En nagyon sokszor ajanlom ilyenkor az ulofurdoket, mivel hatasosak, es valoban ez a tapasztalat.


Erre nagyon jo a kamilla, mezeizsurlo, cickafarkfu pl. es koromvirag kenoccsel kend be.


Amennyiben igy sem tortenne semmi javulas, akkor viszont megkell mutatni 1 orvosnak.

2010. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Be van rögösödve és gyulladva az aranyered.Ha kb borsó nagyságú,akkor aranyérre való kenőccsel pár nap alatt meg tudod oldani magadnak is.Pl:Doxiproct

De ha ennél nagyobb akkor irány a doki,mert nem érdemes otthon kezelni.

Úgy hívják,hogy thrombotizált nodus.

2010. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Reparon kenőcs és kúp is kapható, -hatásos az aranyérre!
2010. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem fáj és nem is pattanás kb 1cm re van a végbélnyilásomtol,ilyen "guga"vagy mihez hasonlitsam! nem tom mi lehet...?
2010. szept. 17. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem hasonlóan kezdődött, és tályogom volt, amiből sipoly lett. Bemásolom egy korábbi beírásomat, szolgáljon tanulságul mindenkinek...


Ha nem múlik el néhány hét alatt, okvetlenül MENJ EL ORVOSHOZ!!! Nekem 7 évig tartó keserves kálváriát okozott egy duzzanat, amit a végbélnyílásom mellett tapintottam ki fürdés közben, egyik napról a másikra. Nem fájt különösebben, csak egy icipicit égetett. Először azt hittem, hogy csak valami szőrtüszőgyulladás, és kenegettem svédcseppel, meg Ebrymicinnel. Aztán nem akart elmúlni még hónapok elteltével sem, és ekkor aranyérre kezdtem gyanakodni. Arra való kenőcsökkel is kezelgettem

(Varázsdió és hasonlók), de semmi nem használt.


Aztán kb. egy évvel a megjelenése után egy napon elkezdett borzasztóan fájni, égetni, hasogatni, és már járni sem tudtam. A lázam 41 fokra szökött, és rettenetesen fáztam, egész testemben reszkettem. A háziorvosom mondta, hogy be kell mennem a kórházba - igaz, ő még mindig csupán szőrtüszőgyulladásra (!) gyanakodott.


A kórházban a sebészeten megvizsgáltak, és kiderült, hogy végbéltályogom van, amely begyulladt, és azonnal operálni kell. Altatásban műtöttek, felvágták a tályogot, amelyből napokig folyt a genny. Nyitva hagyták a sebet, így kellett begyógyulnia. Két hét betegszabadság, otthoni kezelés után úgy tűnt, minden rendben, és begyógyult a seb...


Sajnos a történetnek itt még nincsen vége. Néhány hét múlva WC-zés után egy nagy vérfoltot láttam a papíron, amivel kitöröltem a fenekem. Rossz ómen volt, de azt gondoltam, hogy természetes, talán még mindig nem gyógyult be egészen a sebem. Továbbra is fertőtlenítettem, kenegettem, de a vérzés időről-időre jelentkezett a sebnél. Sajnos a munkámnál fogva nehezen tudtam elmenni orvoshoz, és én sem fordítottam akkora figyelmet a problémának, mint -mint utólag kiderült- kellett volna. Egy idő után, különösen hígabb széklet, hasmenés esetén felduzzadt az egykori tályog helye, és a végbélnyílás közvetlen peremén is. Sőt, furcsa szédülést enyhe hidegrázást is éreztem. Kamillás fürdőt vettem, és svédcseppel is kenegettem a sebet, mire az egyszer csak kifakadt, és gennyes-véres foltot hagyott az alsónadrágomon.


Itt már nem volt mese, komolyra fordult a dolog. Elmentem a kórházba, ahol vizsgálat és végbéltükrözés után kiderült, hogy az egykor feltárt tályog úgynevezett végbélsipolyt (fistula ani) hagyott hátra. Ez egy járat a külső bőrfelszín és a végbél belseje között, de a pontos "útvonala" csak műtét közben deríthető ki.


Tehát az előző után 6 évvel ismét műtét, és utána több hét pihenő, kenegetés, kímélés. Úgy néz ki (lekopogom, adná az Ég), hogy végre megszabadultam a problémámtól. Hálás vagyok az orvosomnak, illetve a sorsnak, hogy nem történt még rosszabb, ugyanis ez a sipoly kikerülte a záróizmot, és nem kellett érinteni (gumiszalaggal szokták megoldani, de erre most nem volt szükség). Szélsőségesen rossz esetben akár több sipolyjárat is kialakulhat, és a feltárás közben a záróizom is sérülhet, ami széklettartási nehézségekhez vezet és újabb műtéteket tesz szükségessé.


Nem ijesztgetni akarok senkit, de úgy éreztem, meg kell osztanom mindenkivel az esetemet. Egy ilyen apróságból nagyon komoly dolog is lehet! És a későbbi gyógyulási esélyeinket javítja, ha nem halogatjuk a vizsgálatot.

2010. szept. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

"A kérdező kommentje:

Nem fáj és nem is pattanás kb 1cm re van a végbélnyilásomtol,ilyen "guga"vagy mihez hasonlitsam! nem tom mi lehet...?"

1x volt már ilyenem, sima testápolókrémmel kenegettem és szépen visszahúzódott, majd el is múlt!

2010. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy fibroma?

Szereti,az összefekvő,nyirkos területeket.Nekem is volt ott,először csak lapos,fájdalmatlan bőrkitüremkedés,aztán gyorsan nőni kezdett...

[link]

2010. szept. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!