Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 6 csillagos vérkép, ad okot...

6 csillagos vérkép, ad okot az aggodalomra 32/F?

Figyelt kérdés

Kreatinin : 119 umol/l * 74 - 110

Koleszterin : 6,70 mmol/l * 3,90 - 5,20

Triglicerid : 2,12 mmol/l * 0,50 - 2,00

Neutrophyl : 42,8 % * 50,0 - 70,0

Eosinophyl : 0,9 % * 2,0 - 7,0

Limphocyta : 49,4 % * 25,0 - 40,0


Az hozzá tartozik, hogy 7-re mentem vérvételre, előz (vagyis aznap) éjszaka hajnali 2-kor még ettem némi kolbászt almapaprikával, kockasajttal és camambert sajttal, de nem olyan sokat. Persze mondták hogy éhgyomorral kell menni, de azt én úgy értelmeztem, hogy reggelire nem eszek semmit. Éjszakai evés talán -bár ez tipp- kicsit felküldhette a koleszterint, de mondjuk rendszeresen eszek éjszaka, persze a munkámból adódóan rohadtul nem kelek 7-kor, hanem mindig délbe.



2022. máj. 20. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Meg kellene ismételni úgy, hogy a vérvétel előtti 10-12 órában nem eszel semmit.
2022. máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, belezavart. 6 órával előtte nem lehet enni. Ezek pedig nem csak a koleszterint viszik feljebb.
2022. máj. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk az hogy hajnalban eszel alapból nem egészséges, főleg nem ezek.


A vérképbe belezavar, de talán mondjuk így legalább belváros hogy nem jó ahogy étkezel.

2022. máj. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

"persze a munkámból adódóan rohadtul nem kelek 7-kor, hanem mindig délbe."

Informatikus-féle vagy?

2022. máj. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy lenne jó ha lenne vérvétel mondjuk akkor, amikor alapból is kelek, délbe. Én állandó éjszakás vagyok. Esta 6-tól hajnali 2-ig dolgozok, minden nap, még hétvégén is fent vagyok hajnali 4-ig, már erre állt rá a szervezetem teljesen. Évek óta, nekem már ez a természetes. Első étkezés délután 3 körül, második étkezés este 9, harmadik étkezés meg valamikor hajnali 2-3 körül. Tehát a napi háromszori evés megvan, az időközök is megvannak, tehát a belső szimbiózisom stabilnak mondható, csak ugye a labor reggel 8-kor bezár... Isten se tudja, miért...
2022. máj. 20. 17:32
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es, biztonsági őr
2022. máj. 20. 17:32
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
A csillag azt jelenti, hogy nagyobb az érték, mint az elfogadott határ. Ahol viszont kisebb, mint az elfogadott, akkor ott nem lehet csillag, hanem (mínusz) jel van. Pl. ilyen az Eosinophyl : 0,9 % * 2,0 - 7,0, mivel az alsó (2,0) határérték alatt van, tehát ebből hiányos a véred. Van 1-2, ami alig tér el a határértéktől, tehát nem veszélyes. Tény, hogy előtte éhezni kell, de ez inkább arra az esetre vonatkozik, ha vércukorszintre kíváncsi az orvos.
2022. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem minden labornál minuszolnak, ami a referenciatartományon kívül esik, azt a legtöbb labor csak csillagozza.

Illetve nem minden ember egyforma, ami másnak kevés, neked lehet pont jó. Háziorvos (vagy a szakorvos aki elrendelte a laborvizsgálatot) megnézi majd ezt, és kiértékeli, van-e aggodalomra okod.

2022. máj. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem ennél sokkal több az eltérésem egészséges életmód és jó súly ellenére is. Picit fiatalabb nőként.


Viszont ismételtesd meg úgy, hogy előtte nem eszel vagy 10 órával.

2022. máj. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyedül a koleszterinszint az, amin el kellene gondolkodni, te tudod, milyen a testsúlyod, bár az éjszakai kolbász alapján elég logikus. Mármint nem azért, mert amiatt rossz eredményt adott a vérvétel, hanem ha éjszakánként kolbászt eszel, nem olyan meglepő, hogy magas a koleszterined.

Az éhgyomor leginkább tényleg a vércukorszint miatt fontos, bár valóban befolyásolja a koleszterinszintet is, az is változik a nap folyamán, de azért nem ennyit. Normális tartományban lévő koleszterin nem megy fel hétre azért, mert 6 órával előtte ettél.

2022. máj. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!