Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Drasztikus magasságcsökkenés...

Drasztikus magasságcsökkenés 29F-nél? mitől lehet?

Figyelt kérdés

ma észrevettük, hogy alacsonyabb lettem, mint a húgom, ma tűnt fel


amennyire emlékszem, világéletemben 179.5, 179, 178.8, ilyesmi magasságokat mértünk mindig, amivel elvoltam


ma megmértük a magasságom, 29 évesen - sok éve nem volt mérve


és 174 CM magasság!!!!!


az meg hogy a fenébe lehetséges?????


hogy a fenébe veszíthettem el 5 CMt????


2022. jún. 20. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamit rosszul mértetek.

Magasság csökkenés az élet során bekövetkezik,talán ennyi is,de az idős korra várható.

2022. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Öregszel. A csigolyák közti porckorongok a terhelés hatására veszítenek magasságukból. A sok porckorong miatt, ha egyenként csak 1 mm-t vesztenek a magasságukból, összességében az pár cm-t is kitehet.
2022. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy erre a kérdésre az itteni közösség tagjai - még ha vannak is esetleg közöttünk orvosok - bárminemű érdemi vizsgálat nélkül értelmes választ tudnának adni, főleg, hogy a GyakoriKérdések.hu soha senkitől nem kéri el a végzettségét igazoló papírt. Tehát ITT még az orvosi diplomával rendelkező ember is laikusnak számít.
2022. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
akkor mi legyen, menjek el orvoshoz?
2022. jún. 20. 13:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel, hogyan méritek? Amúgy rém egyszerű a dolog: ha érdekel a dolog, akkor mindenkinek van körzeti orvosa, kéred, hogy vizsgáljon meg.

A legalapvetőbb dolgok közé tartozik a magasság és a testsúly mérés, nekik van ilyen magasságmérőjük, simán odaállsz és a mérőn látszik, hogy hol van a fejed teteje. Kész.

Ráállsz a mérlegre és az is mutat valamit. Kész.

Ebből a kettőből már meg is van a testtömegindexed, ami megmutatja, hogy kórosan/enyhén sovány vagy-e, vagy elhízott, vagy pont jó.

Ugyanilyen 1 perces vizsgálat a vérnyomásmérés. Ugyanígy mérhet cukrot, koleszterint vércukorszint és koleszterinszint mérővel, de előbbiből lehet részletes, terheléses labort is kérni.


Amúgy mivel, hogyan mértétek a magasságot? (A pontosság esetleges megkérdőjelezhetősége miatt kérdezem.)

2022. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Estére is összemegy az ember és gerincferdülés is állhat a háttérben. Akkor menj orvoshoz vele, ha panaszod is van: fájdalom, zsibbadás, stb.
2022. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

nincs panaszom


centivel megmértük, ahogy szoktuk


24 éves korom óta 5 centivel kisenbb vagyok ez fix!

2022. jún. 20. 14:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért, milyen okból, milyen indíttatásból méritek, és milyen gyakorisággal, azaz milyen sűrűn?
2022. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy összementél volna. Max nem jól mértétek le eddig, vagy most nem mérted jól. Illetve fura lenne ha a ruhákba pedig kisebbet kellene venni...
2022. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

először vékony voltam


majd dagadt 100kg


most 87, még mindig dagadt


szeretnék lefogyni

2022. jún. 20. 22:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!