Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ettől lehet bajom?

Ettől lehet bajom?

Figyelt kérdés
Van egy hülye szokásom. Kb 3 éve mindennap lefekvés elött "kiroppantom" a gerincem.(a lábaimat lefixálom, belekapaszkodom valamibe ami mögöttem van pl ágy vagy kanapé, aztán fordulok egyszer teljesen balra aztán teljesen jobbra amíg nem ropog a csípőmnél. Ugyanezt a nyakammal is megcsinálom, mindkét irányba kiroppantom a kezemmel. Ennek lehet valami negatív következménye? Mert olvastam, hogy elég sok ideg van a gerincnél meg a nyaknál.

2022. aug. 20. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
A legjobb helyen ropogtatod ahhoz,hogy le nyomorodjál.
2022. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ettől féltem. :/ Azért kifejtenéd?
2022. aug. 20. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már mégis miért nyomorodna le? Az egy hatalmas tévhit, hogy az ízületek ropogtatása bármilyen káros hatással lenne. Addig gondolták így egyesek, amíg nem voltak erről kutatások. És mint minden negatív dolog, amivel ijesztgetni lehet, ez is nyilván népszerű tévhit lett, amivel gyerekek millióit riogatják a világ jelentős részén.

Kérdező, ha nem fáj, sőt, esetleg kifejezetten jó érzés, csináld nyugodtan. Nem kizárt, hogy segít is, mobilizálja a gerinc környéki ízületeket és ellazítja az izmokat, így jobb lesz az alvás minősége is. Ha kényelmetlen érzés, esetleg fáj, akkor nem érdemes mindenképpen csinálni, az valami problémának a tünete, érdemes egy ortopédussal megnézetni. De fontos, hogy ez valaminek a tünete, és nem a ropogtatás eredménye.

2022. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!