Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez mit jelent ez az mr pontosan?

Ez mit jelent ez az mr pontosan?

Figyelt kérdés

25éves vagyok, rettentően fáj a hátam közepe minden nap de szerintem ez a lentebbi mri nem mutatja ki szerintetek mit jelent a lentebbi mr


Elvégzett vizsgálatok

MR - Háti gerinc vizsgálat nativ

A háti gerincről készült MR vizsgálat során T1, T2, STIR sagittalis és T2 coronalis

méréseket végeztünk a C.VII. csigolyától az L.I. csigolya magasságáig. Th.I-L.I. csigolyák

között a porcrésekről T2 súlyozott axialis felvételeket készítettünk.

A háti kyphosis íve kissé fokozottabb.

A Th. VIII. és Th.IX. csigolyatest ventral felé kissé ékalakú, utóbbi alsó zárólemezén,

ventralisan kisebb Schmorl-hernia figyelhető meg. A többi csigolyatest területén

kórjelző eltérés nem azonosítható.

A Th .VII.-IX. csigolyák közti discusok enyhén protrudáltak, gyöki compressio, discus

hernia nem látható.

A myelon jelintenzitása szabályos.

A gerinccsatorna szűkület nem észlelhető.

Az L.I. discus enyhén körkörösen előboltosul.



2022. szept. 28. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem mentél vele vissza az orvoshoz, aki beutalt MR-re???
2022. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sokat én se értek belőle, nem vagyok eü. végzettségű, de ezt-azt igen.

"kisebb Schmorl-hernia figyelhető meg" - A hernia sérvet jelent. Eszerint azon a helyen gerincsérved van.


"Az L.I. discus enyhén körkörösen előboltosul."

Nekem ez is gyanús, hogy valami hasonló. Az előboltosulás szerintem az, amikor a porcos anyag kidudorodik a csontok közül. Szerintem ez kb. a gerincsérv kezdete lehet.


A Th csigolyák a háti (thoracalis), az L az ágyéki (lumbális) csigolyát jelentik. A Th VIII-IX. a tüdőd alsó részének vonalában lehet. Az L I. kicsit lejjebb, kb. a veséid vonalában.

De mindjárt jön egy eü. dolgozó, és korrigálja, amit én laikusként próbálok itt megfejteni. :-)

2022. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
A Schmorl-hernia az inkább csonthiány a csigolyákon, az nem igazán sérv. Ebből infót így nehéz adni, majd a beutaló orvos megteszi. A protrusio inkább utalhat sérvre, de hogy mi a mértéke, azt nem tudom, viszont ideggyöki probléma még nincs. Tornázni, kell, esetleg vizitorna, sok mozgás.
2022. szept. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az L.I. discus enyhén körkörösen előboltosul."


"Nekem ez is gyanús, hogy valami hasonló. Az előboltosulás szerintem az, amikor a porcos anyag kidudorodik a csontok közül. Szerintem ez kb. a gerincsérv kezdete lehet."


Ez amit az egyik tagtársunk írt, valós?

2022. szept. 28. 12:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Kezdődő porckorongsérv
2022. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sok kell ehhez még, hogy tényleges sérv legyen?

Vagy már vigyázni kell vele úgymond

2022. szept. 28. 14:15
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ez azt jelenti, bocs a protrusio ugyanaz,véletlen írtam így. Lehet ez kezdődő sérv, azonnal oda kell figyelni, mozogni, tornázni, a terhelést csökkenteni.
2022. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A Th .VII.-IX. csigolyák közti discusok enyhén protrudáltak,


Ez a protrusio?

2022. szept. 28. 14:28
 9/9 A kérdező kommentje:
.a
2022. szept. 29. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!