Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Balanoposthitis kiújulása?

Balanoposthitis kiújulása?

Figyelt kérdés

Egy hónapja voltam urológusnál, aki balanoposthitist állapított meg, írt fel kenőcsöt, amivel kezelnem kellett! Kettes típusú cukorbeteg vagyok, amire Mercformin 750-et és Jardiance-ot szedek. Az urológus tanácsolta, hogy a Jardiancet hagyjam el, mert ez okozta a gyulladást (a cukrot a Jardiance által a vese választja ki), 4+ cukrot állapított meg az urológus, ami a baktériumok táptalaja, hiába törlöm le vizeléskor a makkom, valamennyi marad rajta! Rendszeresen tisztálkodom reggel-este!

Egy hete ismét jelentkezett a probléma, ma ismét voltam az urológusnál, aki kérdőre vont, hogy szedem-e a Jardiancet? Ha igen, azonnal hagyjam abba, és a Merckforminból szedjek többet!

A diabetikus írta fel pár éve a Jardiancet! Az első urológusi vizsgálat után ezért nem mertem abbahagyni a szedését! A diabetikushoz csak harom hét múlva kaptam időpontot, ezért félek, és kérek segítséget, akinek volt ilyen esete, mit javasol?



#fitymagyulladás #Balatinis #Előbőr gyulladás
2022. nov. 8. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Én éppen azért utasítottam vissza a diabetológusom által javasolt és a Jardiance-al azonos hatást kifejtő szert, mert erősen tartottam a gombás fertőzéstől. Kénytelen voltam a diabetológusnak javasolni más hatóanyagú szert, abból is csak a felét szedem, mint az általános dózis és a legutóbbi laborleleteim olyanok lettek mintha szinte tökéletesen egészséges lennék.

Nem tudom, hogy utánanéztél-e az általad szedett gyógyszerek mellékhatásainak ill. hogy a főhatást kifejtették-e, mert élek a gyanúval, hogy ezek az orvosok nem tanultak technológiai optimalizációt és csak összevissza rendelgetnek gyógyszer. Én a Merckforminból napi 1000 mg-ot szedtem korábban és nemhogy a vércukrom nem ment le, de sikerült 2 év alatt erősen anémiássá (vérszegénnyé) válnom. A diabetológus csodálkozott, mivel az ő számítógépes sillabusza nem írta, hogy ilyen mellékhatásra kell számítani és a szakirodalomban meg nem nézett utána.

Javaslom, hogy vagy válts diabetológust, vagy beszéld át vele az elmúlt időszak laborleleteinek alapján a gyógyszerelést vagy (ha valamelyest bele tudod ásni magad a szakirodalmak ill. a felhasználói vélemények alapján a témába) magad vedd kezedbe a személyre szabott gyógyszerelési javaslat kialakítását.

2022. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi a vércukorszited?

-Gondolom, naponta méred.

Orvosi javaslatra én is változtattam a gyógyszerezésen, de a sűrűbb mérés pár nap után azt mutatta, hogy jobb ha visszaállok.

Az orvosnak elmondtam, illetve megmutattam a méréseket és helybenhagyta a korábbi gyógyszerezést.

2022. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1#

Köszönöm szépen a tanácsot!

Sajnos teljesen megbíztam a diabetológusomban,nem néztem utána a lehetőségeknek!

Kb.14 éve állapították meg a 2.diabetest. Akkor fél Meforal 1000-el kezdtem, pár év múlva felemelték az adagot egeszre. Ez után váltottam diabetológust (aki régi ismerősöm és jó szakember hírében áll), Ő írta fel a Merckformin 750-et reggel-este 1-1, és vele együtt a Jardiancet este 1-et! A mai napig ezt szedtem.Eddig megbíztam benne, de most, hogy kialakult ez a problémám,

megijedtem! Az újabb lehetőségeknek nem olvastam utána, megbíztam az orvosomban!Kérlek javasolj szakirodalmat vagy terápiat, amit Te alkalmazol! Köszönöm a tanácsaidat?

2022. nov. 9. 07:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. 14-15 éve állapították meg a 2. tip. diabéteszt.

Korábban nem tudom, mit szedtem, de kezdett emelkedni a vércukor értékem (7-8), s a diabetológus közölte, hogy kezdjek felkészülni az inzulinra.


Rögtön orvost váltottam, s a másik orvos Janumetet és Diaprelt javasolt.

Azóta napi 2 x 1 janument, és fél diaprel.

Az értékeiem normálisak. Éhgyomri: 5-5,4.

2022. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!