Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fiús anyukák! Hátrahúzni vagy...

Fiús anyukák! Hátrahúzni vagy nem?

Figyelt kérdés

Legfőképp fiús anyukáktól kérdezem, hogy ti hány éves korától kezdtétek el a kisfiatok kukiján hátrahúzni a bőrt? Egyáltalán, alapból hátrajött már nekik amikor először próbáltátok vagy le volt tapadva? Mennyire gyakori az, hogy nem kell piszkálni és egy idő után magától feljön a fityma?


Mi a tapasztalatotok, érdemes elkezdeni hátrahúzni minél hamarabb vagy inkább teljesen a természetre meg a gyerekre bízni a dolgot?


Két kisfiam van, de nagyon megoszlanak az eddigi vélemények. Különböző orvosok is van, hogy mást mondanak, van aki azt javasolta, hogy egyáltalán nem szabad piszkálni, volt aki azt mondta hogy minél előbb el kell kezdeni, volt aki meg bizonyos életkorokhoz kötötte. Közben a férjem szerint alapból fel kéne tudni jönnie már babakor után, egy-két szintén fiús anyuka barátnőim meg megint csak másra esküdtek. Volt aki azt mondta, hogy ő semmi akadályát nem látta 2 éves korban, simán hátrajött magától, de volt aki meg 6-7 éves korú kisfiával járt dokihoz aztán mert addig nem nyúltak hozzá egyáltalán és a gyerek sem húzta hátra magának értelemszerűen fürdés közben.


Nektek mi a véleményetek és leginkább mi a saját tapasztalatotok? Szerintem ez egy elég érzékeny téma ahhoz, hogy ne bízzuk a véletlenre a dolgot, de lehet, hogy túlaggódom? Nem akarom piszkálni a gyereket meg sérülést okozni, de később sem akarok már dokihoz járkálni emiatt. :)



2022. nov. 15. 08:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden fiú letapadással születik.A legtöbb szakirodalom amire ezért hagyatkozni is lehet,azt írja 3 éves kor előtt nem szabad .Így semmilyen fertőzés nem juthat a bőr alá.Nagyobb részben ez aztán magától megoldódik.

12 éves kor után meg ezt zömmel saját maguk megoldják maguknak.

Akit orvoshoz visznek,az orvosok brutál módon oldják meg .Ezek a fiúk 1 életre próbálják elkerülni az urológiát ,de még a környékét is .

Pár ilyen leírást olvastam már itt.

2022. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat eddig! Direkt nem írtam egyéb infokat, ezzel sem befolyásolva a válaszokat. Az én tapasztalataim:


A kisebbik fiam 4 éves, a nagyobbik 6 éves. A mi gyerekorvosunk azt javasolta még az első születésénél, hogy egyáltalán ne piszkáljuk mert majd magától minden megoldódik, legkésőbb kamasz!!! korában. Ezért is írtam ki a kérdést, mert szerintem kamasz korban ez már baromi késő, hogy megoldódjon. :/ Ahogy itt előttem írták, én is azon a véleményen lennék, hogy azért suli előtt lehessen már hátrahúzni. Minek ehhez 12 éves koráig várni a gyereknek? Az a benyomásom, hogy minél később annál rosszabb lesz.


Én szótfogadtam a dokinknak és nem nyúltam hozzá a 6 éves kukijához és mostanra olyan beszűkülése és letapadása van, hogy fürdésnél a makk hegye bújik csak ki, ha hátrahúzzuk a fitymát. Persze ha felágaskodik neki, akkor meg teljesen feszül, picit be is pirosodik a vége ilyenkor...


Viszont a 4 évesemnek meg kb 3 éves korában elkezdtem minden fürdésnél hátrahúzgálni, mindig csak piciket, amennyire engedte a bőr - szappanos, langyos vízzel. Most így 1 évvel később már ott tartunk, hogy teljesen kibújik a makk, és le lehet húzni tövig szabadon. Nem szűk, nem fáj neki, nem feszül. Neki mereven hátra is húzódik már a bőr félig-meddig magától.


Úgyhogy én egyelőre úgy látom, hogy hasznosabb volt, hogy a kisebbiknél magánakcióba kezdtem és elkezdtem "kísérletezgetni". Azt viszont nem tudom, hogy meddig és hány éves korig érdemes csinálni. Előfordulhat olyan, hogy már egyszer hátrahúzódott a bőr és aztán ha nem mozgatjuk megint, akkor újra letapad hosszú idő alatt? Illetve ki hány éves kortól látja már cikinek ennek az ellenőrzését, vagy a fürdőszobába való bejárást? Én úgy gondolom, hogy 10 éves korig nem kéne cikinek lennie, amíg tényleg nem kezdenek el igazán kamaszodni, de gondolom erről mindenki mást gondol :)

2022. nov. 15. 19:42
 13/14 anonim ***** válasza:
59%
Pont azért is kéne piszkálni, mert ha nem oldódik meg, vagy félig oldódik meg nagyon nagy kínszenvedés lesz neki.
2022. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled, így viszont nem igazán értem, hogy az orvosok egy jelentős része miért tanácsol ekkora butaságot, ami egyértelműen sokaknál nem működik...
2022. nov. 15. 22:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!