Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Véres volt a székletem, mi...

Véres volt a székletem, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 hétben másodjára fordult elő hogy keményebb volt a székletem és mindkét alkalommal a széklet végén kb céklaszínű vérzést láttam csíkokban. Illetve a papíron is mikor megtöröltem. Előfordulhat hogy aranyerem van és azt sérti fel? Vagy megsérül valamim? Mostanában sokszor volt szorulásom de már dolgozom rajta hogy elmúljon. Köszi. 30+F

2022. nov. 22. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet belső aranyér, de azért az előbb-utóbb fájni is szokott. Mindenképp mutasd meg szakorvosnak, proktológusnak, mert ezt a kérdést itt senki nem tudja biztosan megválaszolni!
2022. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most voltam megint, ez most puhább volt és egy csepp vért sem láttam szerencsére. Lehet ezelőtt az volt a baj hogy nagyon nagy erővel nyomtam ki hirtelen és felsértette.
2022. nov. 22. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Valoszinu az erolkodestol “megrepedhetett” a vegbeled belul, ha friss vert latsz az még a jobbik eset es az leginkabb erolkodestol/aranyertol/vegbelrepedestol szokott lenni. Igyal sok folyadekot, egyel rostosat, aszalt szilva pl nagyon jo szekrekedesre.
2022. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A végbélrepedés az nagyon-nagyon fáj székelésnél. Olyan szinten, hogy képesek napokig visszatartani a nagy dolgot hosszú időn keresztül, hogy ne fájjon. Szóval hidd el, hogy nem végbélrepedésed van, azt észrevennéd.


Ilyen, hogy a nagy erőlködéstől vérzik, alaphelyzetben nincs, kivéve, ha aranyered van. Az erőlködéstől az aranyér megtelik vérrel, és vérezhet. Normál véna nem viselkedik így (nem alakul ki benne vérpangás), csak, ha már aranyér lett belőle.


Meg persze van egy halvány esély, hogy vébélrák, annak a tünete is a vérzés.

Érdemes lenne megnézetni orvossal, egyrészt a végbélrák kizárása miatt (nem jó dolog ám sztómazsákkal élni), másrészt meg, ha aranyér, az azért elég jól kezelhető dolog már manapság, kivéve, ha megvárják, hogy olyan nagy legyen, hogy már előrebukjon a végbélből.

2022. nov. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére lassan 2 hete nem volt ilyen és annyival azért kiegészíteném hogy nem erőlködtem hanem nagyon nagy erővel hirtelen nyomtam ki a kemény székletet amit úgy érdemes elképzelni hogy sok kis bogyó van összetapadva. Szerintem az ánuszt sérthette fel és az vérzett, mindenesetre mostmár rostosabbat eszem, sokat iszom, mozgok.
2022. dec. 3. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Aranyér miatt van!Nekem is volt,meg kellett műteni!Azóta semmi bajom nincs vele!
2022. dec. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!