Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Alvási problémák. Mi ez és...

Alvási problémák. Mi ez és mitől van? Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Régebb óta fennálló problémám az, hogy megébredek és mint egy zöldség fekszek, nem tudok megmozdulni percekig (~2-10 perc) . Egy éjszaka többször is előfordul. Nehezen tudok levegőt venni. Régebben havonta, kéthavonta egyszer-kétszer fordult elő de az utóbbi időbe ez heti rendszerességel. Nincs nyugodt életem elég stresszes vagyok és szorongok. Kihat a mindennapjaimra és a munkába se tudok úgy teljesíteni. Olykor állva el tudnak aludni. Olyanra is volt példa, hogy összeestem. Ezt is ennek a problémáinak köszönhetem? Már kezdek félni aludni.
2022. dec. 7. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Alvásparalízis. Keress fel szakembert.
2022. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

Ha nem szeretnél nyugtatókon, és altatókon élni, akkor azt ajánlom kezdj egy meditálni.

Tudom, tudom elég szélsőségesnek hangzik, de olykor a legjobb gyógyszer ha természetes úton próbáljuk meg ezt orvosolni.


Régebben nekem is voltak ilyen problémám, nagyon nagy volt a stressz akkoriban az életemben.

Youtubon vannak fent kulombozo meditációs gyakorlatok. Csak higyj benne, és menni fog.


Nekem is ment, ma már nem használom, de akkoriban segített.

Illetve vegyél nyugtató teát, mák teát. Forró fürdő, tisztísd ki a gondolataidat, és a problémákra valamilyen megoldást találni.


Ne feledd, higyj benne, és menni fog.

2022. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de stressz ellen mindig sorozatot nézek, de olvashatsz könyvet is. Lényeg, hogy lekötsd magad valamivel, hogy elvond a figyelmed a problémákról (persze megoldani a problémákat csak te tudod) de így talán könnyebb lesz. Kezdj otthon valami projektbe, barkácsolj vagy rendezgetsd a kertet. Elalváskor pedig ezeket próbáld magadban tervezgetni (mit barkácsolsz, mit csinálsz a kertben stb...)


Esetleg igyál lefekvés előtt pár órával citromfű teát. Ez segít elaludni.

2022. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szinte egész napom munkából áll (szellemi,fizikai) szeretem amit csinálok. Otthon mikor elvégeztem a dolgaimat, házi munkáimat általában olvasok mert olyankor nem jár az agyam és elveszi a gondolatokat arra 30-60 percre is.
2022. dec. 9. 21:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézz utána a CDB olajnak. Legális meg mielőtt mindenki rosszra gondolna, nem okoz függőséget, nem kábít stb csak segít az alvásban. THC mentes általában, de árulnak thc tartalmút, az rá van írva de az is olyan kis mennyiségű hogy nem érezni mert az EU-ban 0,2% a max amit engedélyezve van.
2022. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
CBD semmit nem segít az alvásban.
2022. dec. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!