Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Pici pattanás szerű kiütések...

Pici pattanás szerű kiütések vannak a talpamon, olykor viszketnek is. Valaki tapasztalt hasonlót? Mi lehet?

Figyelt kérdés

2023. jan. 2. 01:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szemölcs lehet, Ki kell égetni, bőrgyógyászat felkeresése.
2023. jan. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban volt ilyen. Olyanok voltak mint a víz hólyag. Voltak amik egész nagyra megnőttek. A bőrgyógyász valamivel ledorzsolte és soha többé nem tért vissza.
2023. jan. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát bőrgyógyász, köszönöm.

Csak azt nem értem, mitől lett ott... Szárazság miatt alakulhatott ki?

2023. jan. 3. 10:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én magam sem tudom hogy mitől lehetett

Mert volt minden évszakban. Zokniban is zokni nélkül is.

2023. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ez is egyfajta papilloma vírus. Le lehet fagyasztani, és le lehet égetni, meg talán az ezüstnitrát is leszedi, de alapvetően ez egy bőrgyógyászati probléma, ahogy a fentiek írták.
2023. jan. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt párszor. Egyik alkalommal olyan makacs és fájdalmas volt, hogy alig bírtam normálisan járni. Az "SZTK-s" bőrgyógyász lefagyasztotta, kenőcsöt adott, mégsem múlt el, majd ki akarta műteni. Feleségem is orvos, elvitt egy bőrgyógyász-bőrsebész professzornő magánorvoshoz. Ő a "vagdosásos" műtéti megoldás helyett adott egy külföldről behozott, itthon nem forgalmazott kencét. (nem tudom a kence nevét, régen volt. Eléggé darabos anyag, halvány téglapiros színű, olyan állagú akár a körözött.) Borsónyit kellett rákenni néhányszor, kötéssel. Ez az anyag helyi gyulladásba hozta a területet, amely ezután kb. 1-1,5 cm göböt képzett. Néhány nap után pedig a szervezet egyszerűen kivetette magából. Érdekes látvány, élmény volt, amikor egy újbegynyi mélyedés volt a talpamon a helyén. Nem volt gyulladt, vagy sebes, csak mélyedés volt. Fokozatosan eltűnt elég hamar. Soha többé nem tért vissza.


(Evvel a dokinővel volt még egy érdekes esetem. Nemiszerven megjelenő fehér izé miatt kerestem fel, miután hetekig szenvedtem előtte hasmenéssel, émelygéssel, rosszabbodó látással. Szemüveges lévén, azt gondoltam természetes, hogy romlik a látásom, ebben az SZTK-s szemész doki is megerősített és írt fel új szemüveget, amit meg is csináltattam. Amikor a bőrgyógyász profhoz kerültem, azonnal candida problémára gyanakodott, illetve cukorbetegségre. Labor után beigazolódott mindkettő. Nagyon szigorú diétára fogtak a háziorvosommal, újdonsült diabetológusommal és persze nejemmel együttesen. Pár hét után elmúlt minden problémám, a szemem is visszaállt eredeti szemüveges állapotára. Így az új szemüveg, felesleges pénzkidobás volt, azóta is a fiók mélyén pihen. A keret még jó lehet egyszer. (legutóbbi szemüvegcserénél nem használtam, mivel akcióban ingyen kaptam újat, divatosabbat a kifizetett lencséhez) Sajnos azóta is cukorbeteg vagyok, de szinten van gyógyszerezéssel, diétával.)

2023. jan. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!