Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez milyen fertőzés? - Ondóteny...

Ez milyen fertőzés? - Ondótenyésztésből jött ki

Figyelt kérdés
Eredmény: Az eredmény kiadva: 2023.01.25 Mintában kimutatott mikroba:Pseudomonas plecoglossicida Csíraszám Csiraszám: 10'5 / ml Érz. mg/l Piperacillin/Tazobactam M - Ceftazidim M - Cefepime M - Imipenem M - Meropenem R - Ciprofloxacin M - Levofloxacin M - Tobramycin E - Amikacin E - Az EUCAST ajánlása alapján az "M" = "megnövelt expozícióra érzékeny" interpretálás jelentése: A mikroorganizmus okozta fertőzés nagy valószínűséggel sikeresen kezelhető az adott szerrel, amennyiben a hatóanyag koncentrálódik a fertőzés helyén, vagy a szert emelt dózisban alkalmazzák.

#laborvizsgálat #STD #ondótenyésztés #ondótenyésztés baktérium #baci az ondóban #szexuálsi betegség
2023. jan. 27. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, a jelzett baktériumról csak halaknál megfigyelt betegség jön ki a google-val, azaz természetes vizekben fordul elő, bár zöldségnövényekről is begyűjtötték. A felsorolt antibiotikumok viszont hatnak rá.
2023. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
75%
Miért nem kérdezed meg az orvost?
2023. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
67%
Mit szedtél össze édesfiam? Hátulról támadtál? 🤣
2023. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ott a latin neve kis gugli... Egyébként egyáltalán nem biztos hogy szexuális eredetű!!! A húgyúti fertőzések rossz "szokása" hogy nem csak a húgyhólyagban telepszenek meg, hanem bizony a prosztatában is.
2023. jan. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Csabi34 ***** válasza:
"A Pseudomonas plecoglossicida egy gramnegatív, aerob, mobilplazmidos baktérium, amely általában a vízben és a talajban fordul elő. Az emberekben ritkán fordul elő, de bizonyos esetekben kórokozóként is előfordulhat, például ha egy sérült bőrön vagy nyálkahártyán jut be a testbe. A leggyakoribb tünetek az ízületi és bőrgyulladás, valamint a légúti és a keringési rendszer fertőzései lehetnek. Az esetek többségében azonban a Pseudomonas plecoglossicida által okozott betegségek jól kezelhetők a megfelelő antibiotikumokkal."
2023. jan. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Élővízben történő pancsikálás során szedte össze és megbújt a prosztatában. No para, a listában ott van két antibaci amire nem rezisztens az majd elintézi.
2023. jan. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Hátha tudok egy kicsit segíteni azoknak akik hasonló cipőben járnak mint én.


Az én “kálváriám” nagyjából 8 hónapja tart már, a szokványos prosztatagyulladásra jellemző tünetek mellett szokatlanul erős tünetként jelentkezett a herébe irányuló fájdalom, a pénisz végének erős égő / szúró / idegentesttel rendelkező érzése ami állandósult. Hogy a sok AB hatására vagy sem, de a derekam körül is már kisugárzott a fájdalom.


Mindenféle tesztre elmentem, megközelítőleg egy középkategóriás autó árát rájuk költöttem. (mikrobiológiai vizsgálatok, std, urulógusok, nemigyógyászok, gyógyszerek stb.) Sajnos az antibiotikum kúrák sem hatottak és a természetgyógyász(kisvirágú füzike, szárazpollen kivonat, fluxus prostate, kamilla, pollstimol, prostamol uno, halolaj, tökmagolaj, stb stb)


Konkrétan mikor egy új orvoshoz elmentem, akkor magammal vittem egy köteg papírt ami a korábbi tesztjeimet, leleteimet tartalmazta.


Egy picit talán megszállottjává is váltam a problémának, mert mindenáron magyarázatot akartam találni, hogy mutassák már ki, hogy mi okozza ezeket a panaszokat. Egy fórumozó társunk vette fel velem a kapcsolatot akinek nagyon hasonló tünetei voltak. Ő ajánlotta az úgynevezett “EMG Biofeedback mérést” és elkezdtem ebbe az irányba tovább menni.


Ha nem mutatnak ki semmilyen kórokozót és az urológus valóban teljeskörű vizsgálatot tartott(here uh, vese uh, prosztatamasszázs utáni vizelet bakt. vizsgálata, ondó tenyésztés, ha pedig konkrét nemi aktushoz is köthető a probléma akkor specifikus irányban std mikrobiológiai vizsgálat) akkor az eddigi tapasztalataim alapján az alábbiakat tehetitek:


1) PMN Elasztáz vizsgálat(ondóból) , IL6 és IL8 meghatározással! (A Synlabnál csak IL6 van és külön kell kérni is természetesen, a Medicovernél abszolút nincs, én végül a Gellért laborban végeztettem el Pesten de biztosan van máshol is) A legteljesebb képhez még az úgynevezett ROS meghatározást is lehet kérni, de az elég költséges, így én csak a szakmai ajánlásnak megfelelően az Il6 és Il8 meghatározást kértem mellé.


“A PMN elasztáz gyulladásos marker, mely jól használható a férfiak látens illetve egyéb gyulladásos, fertőzéses megbetegedéseiben, ami a genitáliákat érinti. ( prosztata, mellékhere, here) Az eredmény jól korrelál a gyulladás fokával, épp ezért terápia követésre is használható. Meddőségi kivizsgálásban fontos paraméter. A gyulladással egy időben csökken a spermaszám, emelkedik a seminális plazmában a fruktóz. További információt ad, ha a meghatározással együtt az ondó Il6-IL8 és ROS meghatározását is elvégezzük. A meddőségi kivizsgálás mellett hasznos lehet más bakteriális gyulladások megerősítésére, valamint jó prognosztikai marker is. “


Fontos, hogy 3-5 nap önmegtartóztatást kell követni! (de bármilyen mintavételről legyen szó ami seminális, azért ajánlott az önmegtartóztatás)



2) A már említett Biofeedback mérés.

“A Kismedencei EMG biofeedback vizsgálat során a kismedencefenék izmainak állapotáról, az izmok tudatos érzékelésének és irányításának képességéről, a kapcsolódó reflexek működéséről, valamint a has és rekeszizommal való együttműködésről kapunk információt.


A vizsgálat adatait elemezve tudni fogjuk, hogy a páciens által érzett tünetek, panaszok (fájdalom, idegentestérzés, diszkomfort), a kismedencei szervek működésében tapasztalható sérülés (inkontinencia, székrekedés) kialakulásában a kismedence izomzata, izomműködése szerepet játszik-e.”

Nagyon tudom ajánlani Nagy-Juhász Kittit: [link]

Nagyon sok urológus ha nem javul a beteg akkor pszichés irányba tolja el a témát, ami elég absztrakt valahol, hiszen konkrét megfogható fájdalmat/diszkomfort érzést érzünk. Engem is tereltek a kismedencei fájdalom szindróma irányába ami nagyon megfoghatatlannak tűnt.


Viszont ha elmentek egy ilyen EMG vizsgálatra akkor seperc alatt meg lehet nézni hogy a gátizom / hasizom hogyan dolgozik, ha állandóan befeszül - ez lehet tartós stressz hatására is, de megint nem mennék el ilyen irányba, mert bizonyos kórokozók későn kezelése vagy kezeletlen állapota miatt ma már biztosra tudják mondani, hogy ilyen következmény alakulhat ki. Tehát ezek az izmok - és itt kimondottan a gátizomról beszélek - befeszülve maradhat ami nagyon sok betegnél okoz pénisz végén csípő fájdalmat, tompaságot, herékbe kisugárzót, derékba kisugárzót stb.

Voltaképp egy tojás alakú kis sz_rt kell hátul felhelyezni, majd rákötnek egy képre ahol lehet látni hogy mennyire feszesek. 5-7 között van a normális szint, nekem 19-30 között volt mindig de volt, hogy 100 fölé is felment kis időre.


Kaptam izomlazítót, vizelére gyógyszert(ez már urulógus által lett felírva) , gyulladáscsökkentőt stb. Szóval már semmilyen antibiotikumot nem szedek, megannyi teszt és AB kúra után szerintem be kell látnia az embernek, hogy más megoldást kell keresni mert ha minden negatív és a gyógyszerek sem hatnak, akkor az zsákutca. És nagyon sokat segít az, hogy az ember végre egy megfogható dolgot kap a kezébe, hiszen egy monitoron látja hogy azok az izmai túlműködnek-e úgymond, vagy inkább rendellenesen.


És erre egy konkrét terápiát lehet alkalmazni aminek bizony az intimtorna mellett a stresszoldás / pszichés részére is figyelni kell. Valakinek inkább a hátában jelenik meg a stressz - ami azért valljuk be jóval könnyebben kezelhető - valakinek meg a medencéje körül. De mint írtam is az én esetemben is egy húgyuti ferzőzéshez kötöm a probléma kiindulópontját, mert utána jelentkeztek a tünetek, csak a 8 hónapos állandó stressz / orvosról-orvosra járás következtében evidens hogy mentálisan is az ember kikészül ami aztán sehogy sem segíti a megoldást.


Én azt mondom, hogy szkeptikusan kell állni az urológushoz mikor kismedencei fájdalom szindróma irányában mennek tovább, de nagyon egyszerűen ellenőrizhető hogy van-e alapja, egy ilyen vizsgálat megmutatja hogy az izmok rendesen működnek-e vagy sem.


Dr Tenke Péterre és Dr Riesz Péterre mondják nagyon, hogy ilyen irányban érdemes hozzájuk menni, sok urológus például nem is nagyon vállal ilyen problémával küzdő betegeket. Csak hát ők is drágák mert nagyon ismertek meg hosszú a szakmai előmenetelük.


Én most a tünetek enyhítésére a CBD olajat fogom kipróbálni a gyógyszerek mellett és a torna/stresszoldás/sportolás(de nem bicikli) mellett. (Illetve B vitamin féléket nagyon ajánlanak)

Aztán meglátjuk mi lesz, én nekem ugye kvázi alváson kívül mindig éreztem / érzem a fájdalmat de amióta a fennt leírt irányban mentem tovább, úgy érzem előrébb haladtam mint korábban.


Egy dolog szerintem biztos: Nincs biztos módszer, ami az egyik embernek segít, a másik sorstársnak lehet hogy hatástalan lesz. Például van olyan sorstársunk aki a természetes gyógynövényekre esküszik és jobban érzi az állapotát. Én nekem más a tapasztalatom de nem vitatom, hogy másnak tényleg működik, valszeg az is fontos, hogy az ember hogyan áll hozzá.

2023. márc. 19. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!