Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyi a szifilisz lappangási...

Mennyi a szifilisz lappangási ideje?

Figyelt kérdés
Kb. 1,5 éve megerőszakoltak és a nyáron asszem júliusban kis piros pöttyök jelentek meg a makkomon aztán mindig elmúltak magömlés után jelentek meg senkinek nem mondtam el mi történt velem 14 éves vagyok tanács?(Szűz vagyok ezt leszámítva)Orális szexre kényszerített.
2010. okt. 4. 14:43
 1/5 PapaJoe válasza:
A lappangási idő kb.2-6hét.
2010. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

orálisan nem valószínű hogy elkaptál volna szifiliszt

ha igen, akkor ahol megfertőződtél jelentkeznének a tünetek - ergo a szádon - de az sem másfél év múlva

a makkodon lévő pöttyök lehetnek akár fertőzés miatt is, amit el lehet kapni akár az uszodában is

vagy akár gomba

legjobb lenne megmutatni egy orvosnak, menj el mondjuk a suliban a suliorvoshoz, segíteni fognak, nem fognak kinevetni, és ne érezd cikinek, az orvos szemében ez ugyanolyan testrészed mint bármelyik más

2010. okt. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hali!


Ne aggódj! :-)

A szifilisz (vérbaj) lappangási ideje átlag 2-3 hét, max. 30 nap, a megfertőződéstől számítva kb. ennyi időnek kell eltelnie, míg az első tünetek megjelennek. Ha pedig megfertőződtél volna vele, akkor tutira nem ülnél most itt, mert mint azt a betegség magyar megfelelője is megmutatja, "VÉRBAJ", már akkor komoly problémákat okoz: A fertőzés helyén fekély alakul ki, és a véráram útján a test többi részébe is tovaterjed ez a betegség. Az orvosi adatbázisok több tucat betegséget is a szifilisz következményének tulajdonítanak a többi mellett.

Kétféle változata van,...

1.) A veleszületett ~, (Anyáról magzatra is terjed)

2.) A szerzett ~, (Szexuális úton terjed).

A férfiaknál fitymán,nőknél a kis- és nagyajkakon jelenik meg leggyakrabban. Később -- úgy 4-6 héttel a fertőződés után -- a testeden számos helyen előbb csak foltok, majd kiütések és függölyök alakulnának ki, és annyira meg lennének dagadva a nyirokcsomóid, hogy mozgásilag is akár korlátozva lennél a gyulladás okozta fájdalomtól. Az összes többi tünet ebből eredeztet7ő ki: A nemi szerveid abszolúte bedagadnának, és fájnának, ott is megjelennének a külső bőrelváltozások, onnan már csak akár idő kérdése is le7, míg a húgyivarrendszeredet is működésképtelenné teszi. Maga a betegség uis, rendkívül összetett és ravasz, ráadásul az AIDS-et okozó HIV, ill. egyéb fertőzések kockázatát jelentősen megnöveli. Az ép hámszöveteken nem jut át, azonban mikroszkopikus sérüléseken már igen!

Antibiotikumokkal JÓL kezelhető betegségről beszélünk, azonban védőoltás még nincs a megelőzésére, CSAK ÓVSZER!


========

!!! NEM VÉLETLENÜL HARSOGJÁK MINDENFELÉ... HA BIZONYTALAN VAGY A PARTNEREDDEL KAPCS. HASZNÁLJ ÓVSZERT, MÉG HA CSAK ORÁLIS KÖZÖSÜLÉSRŐL IS VAN SZÓ!!!

========


Szóval ne aggódj. ;-)

Ha megfertőződtél volna vele, azt már másfél évvel ezelőtt megtapasztaltad volna... :-)


* * *

Na de hogy jött ez PONT MOST elő? :-o

Nyilván vminek történnie kellett ahhoz, hogy te most váratlanul arra jutottál, hogy megtörd a hallgatásodat erről, és még, ha nem is mondtál el mindent, de részleteket megosztottál velünk... sz'al mi történt? Elmondod?


(Csak bátran, ha úgy érzed! ;-) ...

... na és FEL A FEJJEL, PAJTÁS! :-) )


Üdv: EE

2010. okt. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

>...Még ami tanácsot adnék neked, amin tényleg gondolkodj el, mert le7 érdemes lenne...



1.) Ez egy nagy lelki teher, amit cipelsz magadban legmélyen.

Vannak olyan fiúk ill. fiatalok, akiket fiatalabb korukban zaklattak, molesztáltak, erőszakoskodtak velük, akár szexuálisan, akár nem. Ezt az ún. "abúzust" ők 1x kénytelenek voltak elszenvedni... s később, amikor nemi kérdésekről lesz szó, sokkal visszafogottabban, félénkebben, gátlásosabban, és bizonytalanabbul állnak hozzá a dologhoz, beszélni szinte nem is tudnak róla, vagy csak és kizárólag hosszabb hallgatás után, ha azt nem merték elmondani azonnal valakinek, mert mittomén... megfenyegették őket.

("-- Ha el mered mondani valakinek, netán a szüleidnek, olyat teszünk veled, hogy megemlegeted!!! >>:-O " ... meg hasonlóak.)

Ha nincs az embernek segítsége az abúzus elszenvedésekor, nem mond6ja el azt senkinek, annyiban kénytelen-kelletlen... magába zárkózik, és nem mer senkiben sem megbízni, nem meri senkinek sem elmondani, ha pedig vki mégis rákérdez...

("-- Ha el mered mondani valakinek,...!!! >>:-O)

... eszébe jut a fenyegetés, beleéli magát abba, ami történhet vele, ha elmondja a "titkot"... (közben ez még nem történt meg, mégis előre megéli a szitut a saját fantáziájában, rémálmaiban akár) ...és TAGAD!


!!! AZ ABÚZUS (gyermekbántalmazás, és -visszaélés) TÖRVÉNYILEG BÜNTETENDŐ!!!

Azonban sajna, a sok kereskedelmi szenny és mocsadék, ami az amerikanizálódó világunkban a média és a sajtó (RTL-KLUB, TV2... stb.), videoklippek (pl. Lady Gaga...) közvetítésével egyre inkább árad befelé, öntudatlanul beivódik a tudatalattinkba, s mérgezi azt, ... az emberek sokkal szívtelenebbé, kegyetlenebbé, erőszakosabbakká válnak, és olyan dolgokat mernek egyre-inkább megcsinálni, amit azelőtt nem mertek volna megtenni, ill. alapból nem tettek volna meg.



Visszatérve hozzád...

...a 3.) pontban el kellene menned a bőr- és nemibeteg-gondozóba, ahol meg fognak vizsgálni, megnézik mi a baj, hogy néz ki. Ettől nem kell félned! :-o _ Azonban ahhoz, hogy ez az egész le7őleg minél kevesebb lelki sérülést okozzon neked...

1.) Keress fel egy pszichológust, aki segít megoldani a problémáidat, akinek kiönt7ed szíved-lelked, s kisír6od magad, s lelki bánatod. ___ Ha nem tudsz elmenni, hasznos lenne beszélgetned a történtekről a legközelebbi és általad a legmegbíz6óbbnak tartott barátaiddal. Muszáj lenne kinyílnod a te érdekedben. ___ Ha nincsenek barátaid, az gáz, de ebben az esetben talán ki le7 találni vmit...

2.) Mondd el szüleidnek mi történt, és ne félj tovább. A szüleidnek vigyázniuk kell rád, és ők megteszik a szükséges lépéseket, hogy téged megvédjenek. :-o

3.) Menj el a fent említett egészségügyi intézménybe, és oldd meg a bőrproblémádat, ami bármi le7... így látatlanban nem bocsátkoznék semmi konkrétba.

4.) Iratkozz be vmilyen küzdősportra, és tanuld meg megvédeni magadat. Ha megtanulsz verekedni, előbb-utóbb megjön az önbizalmad is, és a gátlásodat alapjaiban renget7ed meg...:-)



Ha meg beszélni szeretnél vkivel, ki akarnád önteni a lelkedet, de nincs kinek, (nincs pszichológus, barátaid sincsenek, akkor írj >>privit és benne add meg benne az MSN/SkyPE-címedet. Ha szeretnél, akkor beszélget7ünk.


Most pedig nyugodj meg, és gondold végig a frissen olvasottakat. ha átgondoltad a dolgokat, dönts, le7őleg úgy, hogy megfogadod, amit tanácsoltam neked.

Ne aggódj, és FEL A FEJJEL!!! ;-)



Üdv: EE

2010. okt. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 37 fiú.Egy gruppenben kaptam el.Rá 2 évre elmentem szűrésre.Mikor elmentem az eredményért leültem.Közölték +++keresztes szifko.Még én beleestem a penicillin injekció adásába.Először pár millió nemzetközi egység injeció jobb és bal popsi.egy hét múlva ugyanez.Ez a gyors löket nem simogatja meg a szifiliszt hanem megöli.2 évig nyilvántartanak.Majd szemészet,belgyógyászat ,ideggyógyászat és lezárják a kartont.Volt akinek nem tudtak adni penicillint,egy hónapig 30 nap mennie kelllet retardillin injekcióra.Jelenleg valamilyen cillin származékot adnak ami nagyon fájdalmas.Én is elgondolkoztam ezen ,mert az ember egyszer legyen felelőtlen meg lehet a baj.
2012. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!