Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Korpás lehet a szakállam vagy...

Korpás lehet a szakállam vagy mi okozza ezt?

Figyelt kérdés

Egy ideje ha vakarom a szakállam akkor tele lesz ilyen fehér pötyökkel/darabokkal a ruhám , ez feltűnt és utána néztem ha mondjuk szándékosan 5-10 alkalommal megvakarom szakállamnál a bőrt akkor mintha havazna a ruhámra. Már elég régóta szerintem 10 éve van szakállam , néha rövidebb néha hosszabb de ezelőtt sose volt ilyen probléma.


Olyan mintha nem is korpa lenne, hajam pl. nem az és sose voltam korpás, hanem mintha valami bőrfertőzés okozhatná? Néha viszketettt is és most ahogy bevilágitottam a szakállam alá láttam bőr felületét és néhol még sebesnek is tűnt meg néha volt, hogy viszketett. Lehet, hogy ez valami bőrbetegség lenne? Vagy a korpa is így keletkezik? Nem volt sose korpás hajam így nem tudom.


2023. márc. 1. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Borotválkozz meg.
2023. márc. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fejbőr és a szemöldök korpásodását egyes bőrgyógyászok a demodex szőrtüsző atka jelenlétének tulajdonítják. Szakáll esetén még ilyenről nem olvastam, de nem kizárt ott sem. Vagy borotváld le, vagy hetente 2-3 alkalommal töröld át az érintett bőrfelületet 70%-os alkohollal.
2023. márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1


Nem akarok megborovtálkozni ~10 éve nem voltam megborotválkozva mindenki hülyén nézne rám, ráadásul főleg így, hogy látszik valami bőrhiba is még rosszabb lenne

2023. márc. 1. 17:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom most kezdett el hatni a múlt heti leves.:)
2023. márc. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4


Micsoda? Gondolom ez valami vicc akart lenni, de nem 1 hete van ez a jelenség.

2023. márc. 1. 17:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor már két hete rohad a szakálladban a leves ami belefolyt.:)
2023. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Seborrhea?
2023. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!