Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vajon miért lehet ez?

Vajon miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Bármikor hozzá nyúlok a péniszemhez egyszerűen kéztetést érzek hogy mossak kezet. Nem tudom miért van ez. Pisilés után nem is tudok meglenni úgy hogy nem mosok kezet, egyszerűen undorítónak tartom. Pl. ha kiverem és spermás lesz a kezem akkor vagy 10szer kezet mosok hogy "tisztának" érezzem. Tudom hogy semmi bajom nem lehet tőle de egyszerűen nem értem, nem bírok meglenni ha nem mosok kezet. Ez valami betegség? Valaki tudna erről írni valamit?

2023. márc. 11. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kényszerbetegségnek tűnik. Sokan vicceskednek azzal, hogy valamit nem találnak optimálisnak vagy szimmetrikusnak, vagy a megszokott rendhez képest eltérőnek, az zavarja az OCD-jüket, miközben semmi bajuk.

Az undor még normális, de ha kezet mosol és látod hogy tiszta, akkor ezzel le van rendezve a dolgot. Viszont akinek olyan szintű kényszeres cselekvései és gondolatai vannak, amik meghaladják az egészséges és logikus viselkedést (nem leszel tisztább attól hogy harmadjára, negyedjére, ötödjére és akár tizedjére is kezet mosol), ott már valami mentális állapot jelen van.

2023. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ezen mi tudna segíteni? Pszichológus?
2023. márc. 11. 12:17
 3/4 erogeen ***** válasza:
Nem tudom mi a megoldás, kevésbé tudok azonosulni ezzel. Én inkább akkor mosnék kezet, mielőtt hozzányúlok.
2023. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pisilés előtt is kezet kell mosni, hogy ne vigyél fel rá szennyeződést. Fürdéskor is alaposan megmosni a fütyidet, aztán idővel lassan tudatosul, hogy nem koszos.
2023. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!