Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges körülmetélés utáni...

Részleges körülmetélés utáni teendők, gyógyulás ideje. OLVASD EL?

Figyelt kérdés
Na most, nekem betegség miatt kellett kőrülmetéltetnem magamat, mivel valószínüleg piszkos kézzel értem a farkamhoz és lett egy genny csomó a makkom alatt baloldalt, ez bedagadt, elkezdett gennyezni, pénteken 12.-én azaz tegnap kivágta a doki és mivel a fitymám ez miatt rohadtul beszűkűlt részlegesen lenyisszantotta, nem sokat. Nem fáj jelenleg, ma vette le a kötözést róla, azt hittem hogy azon beszarok, fájt. Azon kívül nem érzek fájdalmat, nyílván megvan duzzadva a fitymám. Hogyan kell majd kezelnem? Hétfőn jövök vissza kontrollra, addig antibiotikumot kaptam, meg gyulladás csökkentőt. Betadinnal mikor kenjem, meg kamillába mikor áztassam? Mikor zuhanyozhatok?

2023. máj. 13. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kérdezd meg az orvosodtól.
2023. máj. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
hány éves vagy?? már bocsánat... de tényleg ilyen kérdést... piszkos kézzel?? :)
2023. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sebet betadinnal kezeld, aztán holnap a kontrollon úgyis ránéznek. A duzzanatnak több nap kell mire lelohad.
2023. máj. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
WTF? piszkos kéz? Beszűkült? Részleges…Én sem nagyon értem. Itt valami nagyon nem kerek. Normális orvoshoz kellene elmenni az rendes metélést csinál -nem ‘részleges’ bohóckodást, azt amit lényegében megenged a méretváltozás miatt pöcsöd és ellát tanáccsal az utókezelést illetően… Normál esetben, ennek nem nagyon kellene fájnia, 2 hétig javasolt lightosan kötözni, kötéscserék között betadinnal átitatott gézzel vágás vonalában végig kenni ‘nyomkodással’, varratoknak kb 2.5 hét körül kellene potyognia, legalább 1-2 hétig ne érje víz
2023. máj. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy nem tudom hogyan kerülhetett oda az a genny csomó, de kikellett vágni, azt mondta a doki, ha szererném csinálhat részlegest is és ebbe állapodtunk meg. Fájdalmaim nincsenek, cserélem a kötéseket is, lazán szoktam körbetekerni gézzel.
2023. máj. 15. 06:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!