Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elkezdek rendszeresen...

Ha elkezdek rendszeresen edzeni/sportolni helyreáll a pulzusom?

Figyelt kérdés

Pár éve folyamatosan magas a pulzusom. Nyugalmi állapotban is 85 +/- pár körül mozog. Ami nem normális érzem is, hogy ilyen "nehéz a mellkasom" Mikor kezdődött akkor olyan 183 centi 80 kiló lehettem, azóta felszedtem sajnos és 93 vagyok. De nem tudom mitől van ez az egész. A sport segíthet?


Gondolkodtam, hogy mentális erdetű mert voltak nehezebb időszakaim, amikor rengeteget aggódtam és rossz volt a közérzetem, tehetetlennek éreztem magam x dolgoktól. De mikor megszüntettem a problémát akkor sem múlt el. Nem szeretek az érzéseimről beszélni, konstans kellemetlennek és kínosnak érzem. Így pszichológust sem nagyon kerestem fel. Barátaimnak és a családomnak sem szoktam nagyon mondani semmit vagy csak nagyon nehezen és keveset. Félek hogy az egészségem rovására megy. Sok helyen hallottam hogy a sport meg a rendszeres életmód segít legyőzni rossz időszakokat és rossz közérzetet és segíthet javítani az elme állapotán. Ez igaz?


2023. máj. 22. 21:49
 1/1 anonim válasza:

Igen, segíthet a futás vagy úszás vagy más redszeres sport ami megdolgoztatja a testedet szívedet. Túlsúlyosként viszont óvatosan kezdd el. Lehet hogy nem ártana egy kardiológiai kivizsgálás mielőtt elkezded terhelni a szívedet.

Ha az megvan akkor pedig érdemes egy futóedzővel konzultálni, vagy valaki ismerőssel aki ért hozzá. Hogy érdemes elkezdeni, táplalkozas, stb. Pulzus alapú futást javaslok mindenképpen.

2023. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!