Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymasűkület és kezelésével...

Fitymasűkület és kezelésével kapcsolatban pár kérdés?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta van, egyáltalán nem lehet hátrahúzni.

Most döntöttem úgy (18 évesen), hogy elmegyek orvoshoz. Ha ezért most meg akarnál dorgálni, arra kérlek, hogy ne tedd, mert felesleges. Tudom én is, hogy hiba volt halogatni, de eléggé gátlásos vagyok és féltem.


Valószínűsítem, hogy a leghatásosabb módszer a körülmetélés lenne. Én nagyon szeretném, ha megmaradhatna a fityma, de ha ez az egyetlen út, ám legyen. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

- Hallottam olyat, hogy a részleges körülmetélés után adódhatnak újabb gondok. Itt miről is van szó pontosan?

- Gond a műtét szempontjából, hogy vérpéniszem van?

- Sokan említik a műtét utáni fájdalmakat. Ezek mennyire intenzívek? És ezt a makk érzékenysége vagy a seb okozza?

- A családtagjaimat beavassam? Tudom, hogy felnőtt vagyok elvileg, de még tanuló, ők tartanak el, és előbb-utóbb úgyis kiderülne. De a legnagyobb gátlásosság mégis ezzel kapcsolatban van bennem.

- A műtét utáni lábadozás hogy néz ki? Tényleg annyira szörnyű? Tudnék iskolába járni tőle? Ha belegondolok abba, amiket sokan írnak, hogy spontán elkezd vérezni, ez tényleg elég kellemetlen lenne.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 23. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kb a te korodban volt, csak kb 10 évvel ezelőtt, de pár dologra még emlékszem.


A vérpénisz dolog nem releváns, nekem is az van, és nem volt gond a műtétnél.


A műtét után krvára fáj egy jó ideig. Illetve nem is valami szép látvány. Nekem igazából amennyire rémlik a makk érzékenysége okozta a nagyobb kellemetlenséget. Viszont mindenképp elviselhető a dolog, és napról napra jobb nyilván.


Igazából nehéz lenne eltitkolni a dolgot a családod előtt, tekintve hogy az első pár napban elég nehezedre fog esni a járás.


Néha nekem is bevérzett, de a doki erről előre értesített hogy ilyenre számíthatok, és ne szrjam össze magam a dologtól. Azt hogy hogyan kell kezelni azt majd neked is az orvos elmondja.


Egy ideig (pár hét) nem igazán leszel iskolaképes. Én talán 2 full hétig voltam kidőlve. De úgy hogy a második hét végén már többnyire rendben volt a dolog.

2023. máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem 14 évesen metéltek körül, így nem emlékszem pontosan mindenre de megpróbálok válaszolni amire tudok.

A műtét után nem hiszem hogy intenzív fájdalmat éltem át, a makk természetesen érzékeny volt de ez nem okozott intenzív fájdalmat, azt a tanácsot kaptam, hogy hordjak szűkebb alsógatyákat, ez segíthetett.

Továbbá mintha kamillateába lógattam volna egy ideig, és talán még betadinnal is kezelve lett valahogyan.

Az érzékenység szerintem 1-2 hónapon belül kb. elmúlt, a műtétre augusztus 1-jén került sor, és szeptembertől minden probléma nélkül jártam iskolába, tesi felmentésem sem volt ha jól emlékszem.

Spontán vérzés szerintem nem volt.

A családtagjaidat avasd be hiszen biztosan segítenek és támogatnak majd, ez nem ciki, az lenne ciki ha a fitymaszűkület miatt nem tudnál nemi életet élni, nem?

A részleges körülmetélésről nincs információm, nekem az orvos a hagyományosat javasolta, úgy is lett.

2023. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gabcsi ***** válasza:
84%

Szia, a részleges metélés rosszabbul gyógyul, fél munka, nem igazán javasolt az esetedben.


A gyógyulás 1 hónap, az első 2 nap éjszakája kellemetlen, mert húzódik és alvad a vér, szerintem az első hetet ki lehet hagyni a suliból, ha mindenképpen meg akarod magad kímélni.


Varrat szedésnél jön a segítség! ;-)


Az érzékenység nem változik, sőt az eseteben javul, mert a makk szabadon lesz!

2023. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Teljesen ugyanebben a cipőben jártam.Részlegest felejtsd el mütét után huzogatni kell és egy idő után kiújulhat a szükület bele sem merek gondolni milyen fájdalommal jár.1 hónap a teljes gyógyulás amire kb mindent ugyanúgy csinálsz mint előtte.2 hétig aztmondom othon pihenj mert nagyon kellemetlen lesz a mozgás pl én úgy ültem be a kocsiba 1 hét után mint egy 90 éves.Nálam 1× fordult elő hogy felébredtem arra hogy lüktet de nemvolt fájdalom,vérzés.Legelőször mikor levettem a kötést nem viccelek elsírtam magam de aztán 1 hónap után már szépen nézett ki.Kamilla legyen bekészítve teához ezzel fogod locsolgatni ill neugranormon kenőcs ezzel pedig kenni fogod.Az első héten a kezelés borzasztó lesz de aztán a 2 hétre elmúlik a kellemetlenség.Mindenképp olyan varratot kérj ami magától felszívódik/kiesik ezzel megspórolsz egy varratszedést.Én 1 hétig szabadon hagytam aztán kezdtem el szük boxert hordani.
2023. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már 16 évvel ezelőtt estem át a dolgon 28 évesen. Arra emlékszem, hogy az első éjszaka felébredtem a merevedés miatt, aztán semmi. Nekem pénteken volt a műtét, hétfőn mentem dolgozni, egy hét múlva már motoroztam. Persze ez mindenkinél más. Nekem két hét alatt gyógyult meg nagyjából, az első bevetésre 1 hónapot kellett várni.

Én is azt mondom, ne parázz rá, túl lehet élni, léteznek jó fájdalom csillapítok amik megoldják ha gond van.

Ja és otthon laktam szüleimnél, meg tudtam úgy oldani, hogy ne tudják meg.

2023. máj. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Konvect ***** válasza:
100%
Nekem részleges körülmetélésem volt, és igen kell hátrahúzni a maradék fitymát, és igen lassabban gyógyul, viszont van egy egészséges (fél)fitymám ami ha odafigyelek rá örökre megmarad, míg teljes körülmetélésnél semmi bőr nincs rajta. Hiába ellenzik sokan, meg félmunka, én akkor is örülök, hogy valamennyire bőr fedi a makkomat. 1
2023. máj. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Konvect ***** válasza:
100%
Lemaradt, szóval 1 hónapja volt a részleges műtétem, 22 évesen, elég lassan gyógyult viszont mostanra mondhatom, hogy úgy 80%os állapotban van. Nekem a makk extra érzékeny volt szűkület és fitymatúltengés miatt,az első 1-2 hét kritikus, járni alig bírtam viszont ma már szinte teljesen elmúlt ez az érzékenység. Javaslom, hogy csináltasd meg minél előbb, én is bánom, hogy nem évekkel ezelőtt tettem. Teljes vagy részleges, döntsd el, hogy szeretnél egy fél fitymát vagy nem szeretnél több bőrt, hiába félmunka a részleges, a bőr már nem nő vissza.
2023. máj. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha körülmetélés is lesz a vége, akkor a teljes és feszes eredmény a legkielégítőbb szex közben.
2023. jún. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csiß ***** válasza:
100%
Nekem a kórházból hazafelé fájt, még ott helyben vettem fájdalomcsillapítót a patikában, mert tudtam, hogy a lidokain hatása el fog múlni hamar. Így is lett, egy napig fájdalomcsillapítón éltem, de utána már nem volt gond. Néha kötés cseréje közbeb elkezdett verezni az egyik öltés, ilyenkor lefertőtlenítettem és tettem fel új kötést. Nálam a makk erzékenységével nem volt gond, inkább a kiszáradása zavart.Néha annyira kiszáradt, higy teljesen repedezett vilt, mintha hámlott volna. Szerencsére ez iszonylag rövid időn velül elmúlt, mára már teljesen rendben van minden. A szex még jobb is , mint volt előtte. En azt javaslom, ha még nem csináltattad meg, mindenképp menj el. Mond meg, hogy nem részleges metélést szeretnél. A vérpénisz tök lényegtelen, bem álló helyzetben műtik (amennyire félni fogsz fel sem állna, de ez normális). Egyébként meglepő, de a műtét majdhogynem fájdalom mentes. A lidokain úgy lehozza a péniszt az életről, hogy besz*rás. A szüleidnek szerintem nem fontos elmondanod. En is csak a párommal beszéltem meg, hogy mire számítson az elkövetkező egy hónapban.
2023. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!