Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Csak én látom úgy, hogy egyre...

Csak én látom úgy, hogy egyre inkább az számít normálisnak és átlagosnak, hogy a férfiak egyre többen és egyre fiatalabban elhíznak?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években figyeltem fel arra, hogy mostanában már nem számít olyan nagy dolognak a férfiaknál, ha megemberesednek. Nőknél még mindig nagyobb a társadalmi nyomás, hogy odafigyeljenek az alakjukra. A férfiaknál viszont mintha ez az elmúlt 10 évben javarészt kikopott volna. Emlékszem fiatalabb koromban már a 90 kiló is megdöbbentőnek és soknak számított, míg ma a 100 meg 110 az olyan hogy hát nem jó és fogyni kéne de nem vészes.

Ismeretségi körömben is azt tapasztalom hogy bizony híznak a férfi ismerőseim. Teljesen spontán, hogy milyen típusú emberről van szó. Úgyanúgy engedte el magát spotos jóképű, nők körében népszerű ismerősöm, mint a kicsit otthonülősebb kockább típus. Van aki mondjuk 70ről 100-105 köré hízott fel, de van olyan ismerősöm is aki a kezdeti enyhén túlsúlyus állapotához képest most olyan 150 kg körül lehet. Van akinek 10 év kellett van akinek csak 5 vagy kevesebb. És mondhatnátok hogy hát az amúgy egy elég hosszú idő, és ennyi idő alatt történnek ilyesmik. De épp 30 körül van az én korosztályom. Így egyrészt már huszon évesen elkezdtek hízni ezek az emberek, másrészt amúgy is inkább 40-50re teszik a korral járó megpocakosodást a férfiaknál, nem? Nem pedig 30-ra meg 25-re.

Természetesen nem úgy kell ezt elképzelni, hogy akkor mindenki tökéletesen meg van elégedve és úgy gondolja hogy ez az élet rendje. Inkább csak hogy annyira nem zavarja, nem is annyira sarkallatos dolog hogy igazán gondoljon rá. Nem érzi, hogy emiatt szégyenkeznie kéne. (Azt egyébként nem kívánom, hogy szégyenkezzenek és utálják magukat, csak meglep mert azt érezném megszokottnak, ha jobban zavarná őket.) És itt jön be az, hogy normálisnak és átlagosnak számít talán. Mert már gondolatra sem méltatják.

Amire kíváncsi lennék, hogy más is felfigyelt-e erre? Máshol is jelen van-e ez a jelenség, vagy csak én élek pont olyan buborékban, ahol meghíznak a férfiak? Aki esetleg gondolkodott már erről a kérdéskörről, annak szívesen várom az elméleteit is, hogy miért lehet.



2023. jún. 7. 13:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok általánosítani, de a környezetemben én is ezt tapasztalom.
2023. jún. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Oka valószínűleg az egészségtelen táplálkozás és a mozgásszegény életmód lehet.
2023. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Már nem vadászattal szerezzük meg az élelmet, hanem más fajta munkával, sokan ülömunkával.

Így, ha az agyunk tudja is, hogy a kevés mozgás és elbízás rövidíti az életrt, a lustaságunk nagyobb úr meg a kényelmünk, így marad az elhízás.

2023. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ülj fel egy metróra és szembesülhetsz vele mennyi a fiatal és nem fiatal női elhízott is. Általánosságban mondható el, hogy elhízott nemzet vagyunk.
2023. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy nincsenek elhízott nők. Persze, hogy vannak, én is szoktam látni. De arányaiban szerintem egyébként több a férfi. Illetve, hogy náluk inkább számít átlagosnak és normálisnak ha elhíznak, mint a nőknél.

Ami egyébként önmagában vicces és érthetetlen, mert pont a női idálokról megy inkább a diskurzus. Meg a "body positivity". Mégis, a férfiak elhízása úgy tűnik hamarabb elfogadottá válik.

2023. jún. 7. 13:34
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Én nem tudom, te miről beszélsz. Pont hogy régebben volt divat mondogatni, hogy 100 kg alatt a férfi csak karácsonyfadísz. Épp hogy az utóbbi években terjedt el a férfiaknál is a testképzavar, az evési zavarok. Vagy felfújt koxos impotens lufik, vagy fogyókúrázó 35 kilós Samu csontvázak. Nem tudom, hol divat az elhízás. Az viszont tény, hogy egy pasi sem érzi magát szarul plusz kilókkal, a nők meg 30 kilósan is a bőrüket csipkedik, hogy milyen kövérek, itt a gyakorin is van pár ilyen debil.
2023. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van. Azt én se szoktam már hallani. És az is igaz, hogy jobban köztudatban van hogy kondizás, meg futás, meg böjtölés vagy akármi.

De közben meg mégis az adatok azt mutatják, hogy egyre több az elhízott ember és inkább a férfiak. Akkor hogy van ez? :D

És most nem kötekedek, csak maga az egész szituáció ellentmondásos szerintem.

2023. jún. 7. 13:41
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt a környezetemben a nők is, fiatalok is, nagyon elhízottak, belepréselik magukat egy szűk nadrágba és fölötte kibuggyan a háj. Éppen a napokban figyeltem fel rá, hogy milyen kevés a vékony, vagy normál testalkatú ember, legyen az nő, vagy férfi.
2023. jún. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ezt látom, nekem volt osztálytársaim Facebookon még büszkék ,hogy el vannak hízva.
2023. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Miért mondod hogy büszkék? Mit tesznek ki facebookra?
2023. jún. 7. 17:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!