Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az Augmentin Duo segíthet?

Az Augmentin Duo segíthet?

Figyelt kérdés

Elsősorban hozzáértők válaszát várom:

Egy hete nagyon fáj a torkom. Már elfogyasztottam egy doboz Strepsils tablettát, és egy doboz Coldrex italporból készült forróitalt, de sajnos nem változott semmi. Étkezések előtt 1 órával be szoktam venni egy db Algoflex Forte-t hogy elviselhető legyen a nyelés közbeni fájdalom. Utálom az antibiotikumokat, de már nem számítana ha tudnám hogy segít. Augmentin Duo segíthet? Mert akkor küldetek fel édesanyámmal postán (Budapesten dolgozó vidéki lakos vagyok). Orvoshoz nem mehetek, itt főleg nem. Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 11. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen hülye vagy (bocs) hogy antibiotikumot akarsz szedni orvosi beleegyezés, vizsgálat nélkül, hát legyen. Augmentin Duo, napi 2x1 amíg el nem fogy. Valószínűleg tüszős mandulagyulladásod van. Azon pedig segít. Persze ha más bajod van, akkor csak rosszabb lesz. Te dolgod.
2010. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem ha fáj a torkom egy nagy doboz fagyit eszek (nem egyszerre), később meleg tea, nem forró, mert elpusztítja a vitaminokat. Sosem szedek rá gyógyszert, csak orrcseppet használok, meg nyákoldót.
2010. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum csak a bakteriális fertőzéseket gyógyítja, a vírusos eredetűt nem.
2010. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben bakteriális fertőzésed van általában segít. De nem ártana mégis egy orvosnak megmutatni magad.
2010. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja! És esténként egy-egy pálesz csodákra képes!
2010. okt. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt az Augmentint nem fogja tudni kiváltani anyukád, hacsak nem valahonnan fű alól szerzi.

Másrészt hát, mindegy nem használnék sértő jelzőt, de elég nagy baj, ha csak úgy orvosi rendelvény nélkül bekapkodnál bármit. (Nem véletlenül vényköteles).

A többiek már előttem leírták a többit.

És nem értem, h miért ne mehetnél akár Bp.en is orvoshoz... (kivéve, ha nem fizet utánad senki tb-t)

2010. okt. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, fején találtad a szöget. Most (miután kiderült hogy a munkáltató csak ál-szerződést kötött, azaz nem fizet semmit utánam)intézkedtem hogy mégis legyen tb járulék befizetésem. Azonban ez nem jelenti sajnos azt, hogy rögtön igénybe is vehetem. Ezért kell alternatív megoldást találnom.
2010. okt. 11. 21:37
 8/8 anonim ***** válasza:
De igen, mehetsz orvoshoz, és ugyanolyan ellátást kell kapj, csak majd az apeh utánadnéz, hogy miért nincs fizetve a járulék, amit pedig már úgyis elkezdtél rendezni. (És mellesleg nem te vagy a hibás, hanem a munkáltató.) Tehát irány az orvos.
2010. okt. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!