Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Alacsony tesztoszterinszinttel...

Alacsony tesztoszterinszinttel melyik orvoshoz menjek Budapesten belül?

Figyelt kérdés
Biztos vagyok benne, hogy nagyon alacsony a tesztoszteronszintem. Olyan orvost keresek, aki kivizsgál (vérvétel), és kezel is (tesztoszteronpótlás). Tapasztalatokra lennék kíváncsi, melyik orvoshoz lenne érdemes mennem, aki Budapesten rendel?

2023. jún. 25. 06:57
 1/9 A kérdező kommentje:

Egyébként azért is kérdezem, mert látok olyan laborvizsgálatokat, ahol csak "szabad tesztoszteront" mérnek. Van ahol, "Totál tesztoszteron, SHBG, Albumin, Szabad és biológiailag aktív tesztoszteron" mérés van.


Illetve egy honlapon ( [link] azt írják, hogy első konzultációra olyan laboreredményeket kell vinni, ami még ezeken kívül is egy csomó mindent mér...


Szóval nem akarok feleslegesen elmenni egy vérvételre, majd amikor odamegyek egy orvoshoz, azt mondja, hogy ez nem elég. Mit kell tesztelnem, ahhoz hogy elég legyen az orvos számára tesztoszteronpótláshoz? Illetve ezért is lenne szerencsésebb rögtön egy olyan orvoshoz mennem, aki maga vizsgál meg, de nem szeretnék 40-50 ezreket fizetni egy vérvételért, ha teljesen felesleges, és mondjuk elég lenne egy 3000 forintos szabad tesztoszteron mérés is.

2023. jún. 25. 08:19
 2/9 anonim ***** válasza:
hol fizettél 40-50 ezret egy vérvételért? (még a nagyrutin is csak 8 ezer)
2023. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Például itt: [link]


Úgy látom ebben van benne minden olyan paraméter, amit az első hsz-ben linkelt oldal kér.

2023. jún. 25. 12:41
 4/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
A tesztoszteront önmagában mérni pénzlehúzás. A hipotalamusz-hipofízis-mellékvese triász olyan, mint egy háromlábú szék. Bármelyik lábát rúgod ki, bukik az egész. Az étrended és életmódod rendbetételével sokkal többre mész. Valószínű ugyanis, hogy a mellékvese kifáradása okozza a problémádat.
2023. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az étrendem és életmódom mindig is rendben volt. Sportolok, nem dohányzom, nem iszok alkoholt (nem csak alkalmanként iszom, hanem SOHA), egészségesen étkezem, nem vagyok túlsúlyos. Ennek ellenére minden jel arra mutat, hogy alacsony a tesztoszteron szintem, erről szeretnék megbizonyosodni. És mivel már annyira elegem van a jelenlegi helyzetemből, ezért gyógyszert is bevállalok, amit mindenképp szerettem volna elkerülni. Ehhez van szükség a tényleges tesztoszteron szintem megállapítására. Nem érdekel, hogy mi okozza a problémát, én már csak kezeltetni akarom, mert tényleg elegem van ebből az állapotból.


A természetes "gyógymódokon" már túl vagyok, kezdve a természetes tesztoszteron fokozóktól, a sportoláson át, az étkezésig.

2023. jún. 28. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Szabóhoz menj, akit belinkeltél. Ő akkor is ad tesztoszteront, ha nincs határérték alatt. Ráadásul érti a dolgát, figyel a részletekre is (például hogy az ösztrogén szint ne legyen magas, vörösvérsejtszám esetleges emelkedése, HCG-t is ad a herék működésének fenntartásához).


Vérvétel pedig Synlab.

2023. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2023. jún. 30. 20:12
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnos pont az történt amitől tartottam... Az orvos elkér 40 ezret a konzultációért, úgy hogy előtte a vérvételt oldjam meg magamnak, ahogy és akinél tudom. Ami pedig szintén 40 ezer forint egy laborban.


Nem igaz, hogy nincs egy magánorvos, aki egyszemélyben megvizsgál, megállapítja a problémát, és kezel... Nem pedig mennem kelljen több helyre és mindenhol hagyjak ott egy vagyont... Ha valaki mégis tud ilyen orvosról, az továbbra is érdekelne engem.

2023. júl. 29. 19:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben (synlab.hu):


Totál tesztoszteron 3200 Ft

Ösztradiol 3450 Ft

Luteinizáló hormon 3450 Ft

Mintavételi díj 3200 Ft


13300 Ft


Ebből azért sokat meg lehet tudni.

2023. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!