Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet a borotvától baja?

Lehet a borotvától baja?

Figyelt kérdés

Van egy hagyományos, egy pengés, cserélhető pengéjű borotvám.

(Ilyen, ha valaki nem tudná)

Nyaralunk barátokkal, és kissé ittasan, az egyik barátom borotválkozni akart, én meg odaadtam neki, egy új pengével együtt, és ő azzal megborotválkozott. Lehet baja lehet tőle?



2023. júl. 15. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi baja lehetne?
2023. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, ha megvágja magát...

De viccet félretéve, új pengével mégis mi baja lehetne, ha egyébként használ arcvizet, ami fertőtlenít?

2023. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2. Igazából nem tudom, hogy akkor mi baja lehet valakinek, ha az én pengémet használja ugye. De azt tudom hogy azt nem szabad.
2023. júl. 15. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Az új pengétől nem. Ha használt pengéset adakozol, akkor hiv, hepa c átadható, ha viszonylag friss vérmaradék van rajta. És az első borotválkozó pozitív valamelyikre.
2023. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha steril volt a penge (tehát előtte nem használtad) akkor nem lesz semmi baja.
2023. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2


Nem fertotlenit. A hatas ido ha megnezed a 96%-os etanol tartalmu keszitmenyeket ott is ott van hogy minimum 30 perc a hatasido.


Az hogy rafrocskolod es 5 mp alatt megszarad az arra jo, ha megvagtad magad, akkor a verzo seb jobban fog verezni es gyengebben gyogyul.


Uj volt a penge, de mibol volt. Ha tiszta acel es kromium-oxid(III) reteg volt rajta akkor annyi baja lesz mint a lo*nak lecuppantjak.


A lenyeg hogy uj, tiszta acel (marmint tiszta legyartasi folyamat) es kormium-oxid(III) reteg(ek).


De egyebkent ne osztozgassatok borotvat. Ha herpeszed van vagy neki es te hasznalod vagy barmi atadhatjatok egymasnak. Ez csak egy pelda a millio kozul.

2023. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2


Amennyiben idegen borotvát használ valaki abban az esetben az arcvíz,akkor ér valamit ha az alkalmi használó belemártja a készüléket néhány percre mielőtt megkezdené a borotválkozást.Tehát kiönt az arcszeszből egy tálba annyit amennyi ellepi a beretvát;majd a lében hagyja állni egy kicsit.

2023. júl. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7


broder ez sem a superman megoldas, mert a "beretvak" stainless steel-bol keszulnek altalaban - ha nem akkor nagyon rossz a helyzet ha alkohol eri tobb ideig, de szerencsere VALAMIERT mar minden kes, minden "BERETVA" stainless steel. Emellett kromium(III)-oxid reteggel vannak beve a "bErEtvak" korrozio - rozsdasodas ellen, miszter brazzers.com, ezen felul a kromium csupan az alkoholt oxidalja es abbol acetik sav lesz ami maro hatasu a borre amik csak orak utan jelennek meg holyag es eges formajaban. Na de brazzers itt meg nincs vege mert isten tudja mi van meg ami katalizalhatja a folyamatot meg mellektermeket csinalhat ha illatanyagos arcszeszt ontesz a poharba aztan beleaztatod 30 mp - 2 percig vagy 5 percig mert ott felejtetted a buli kozben mert egy csajba nyomtad eppen, aztan kerdezi a haverod "dako hol van a BERETVA" aztan kikapja a poharbol es azt mar en sem tudom megjosolni mi lesz. De maga az hogy meg fog borotvalkozni az tuti, es hogy ki lesz marva a bore meg holyaggal lesz tele es egesi sebekkel az is tuti. De gondolom a beretvalkozas a cel, brezzers.com

2023. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!