Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A hízás miatt nő folyamatosan...

A hízás miatt nő folyamatosan az étvágyam? Ezt hogy lehet megállítani?

Figyelt kérdés

Meghíztam az elmúlt 5 évben mostmár látványosan. Évekig csak lassan jöttek a plusz kilók, most januárban tűnt fel hogy már 14 kilót magamra szedtem. Azóta a hízás felgyorsult, havonta 1-2 kilóval mindig többet mutat a mérleg, most 112 kg vagyok. Most kellett ismét új pólókat gatyákat vennem, mert kihíztam a régebbieket, érzem hogy változtatni kéne a kajáláson de nem megy. Egyre többször vagyok éhes és ha nem eszem vagy keveset eszem akkor fizikálisan rosszul vagyok az éhségtől. Nem lustultam el, járok edzeni heti rendszerességgel, de az se megy ha nem kajálok eleget. Próbálom kerülni a szénhidrátot (ami mondjuk nagyon nehéz) és olyan ételeket enni amik jobban laktatnak, de teljesen hiába a folytonos éhségérzet nem múlik. Egészségügyi háttere elviekben nincs, voltam orvosnál.

Abban bíztam hogy legalább stagnál a súlyom és megáll egy szinten a hízás, de így nem megy, a túlsúly meg kezd már zavaró lenni.


Valakivel volt hasonló, megoldást találtatok rá? Már a súlyom szintentartásával is beérném, az nektek hogy sikerült?


26 F



2023. júl. 26. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Vizsgáltasd ki magad. Feltehető, hogy cukorbetegség van kialakulóban. Akkor jellemzőek a falási rohamok.
2023. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, volt terheléses teszt is és még csak inzulin rezisztens se vagyok
2023. júl. 26. 22:39
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
A voltál orvosnál az mit jelent? Pajzsmirigy is rendben van? Alszol eleget? Ha egész egyszerűen nem eszel akkor mi történik? Ha fizikailag nem vagy rosszul, csak rosszul érzed magad ha nem eszel, akkor biztos pszichés probléma, pl depresszió. Ha rosszul vagy is lehet az, csak akkor a pszichés dolog hat ki a testedre és nem valamilyen anyagcsere problémád van. Írtad hogy "fizikálisan" is rosszul vagy, de ez mit jelent? Szédülsz, elájulsz, gyenge vagy? Mert ha csak rossz a közérzeted, éhségérzeted van az még nem azt jelenti hogy fizikailag is rosszul vagy.
2023. júl. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Igen ezt a jelenséget sokan ismerjük. Ha jól kitágul a gyomrod a kiadós kajálásoktól, akkor az hamarabb is éhes, és észrevétlenül is később szól, hogy már jóllaktál. De szerintem visszafelé is működik, ha valaki lefogy, és összébb húzódik a gyomra.

Persze lehet, hogy én nem vagyok ebben mérvadó, mert annyira nem vagyok meghízva, mint te, de én is sokat híztam, főleg az elmúlt 1 évben újabb 8-at. Így most 97 kg vagyok. 183-4 centihez, 25 évesen. 20-24 éves koromban 80-90 kg között ingadoztam, mikor hogy. Voltam már karantén idő alatt 90 felett, de általában visszafogytam 80-valahányra. Összességében volt azért egy növekvő tendencia.

Megállítani? Meg lehet, nekem többször is sikerült egy-egy félévre visszább fogyogatni különösebb kínlódás nélkül. Elkezdtem eljárogatni rendszeresen 10-20 km-eket gyalog vagy kerékpáron érdekes helyekre, amúgy nem direkt fogyási célból, hanem a dolog önmaga élvezetéből, tehát nem úgy tűnt, hogy jaj most szenvedek. Jobban szenvedtem volna a négy fal társaságától. Vagy csak nem toltam be az esti pizza után még három süteményt, csak egyet. Kell azért ehhez önuralom is, tudom. Persze aztán ilyen-olyan okból elmaradoztak ezek és akkor megint híztam... Jövő tavasszal többet jöttem-mentem, megint fogytam... Igaz összességében azért jóval nehezebb vagyok, mint korábban, de talán nem olyan vészes, hogy ezen agyaljak.

2023. júl. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Szia. Énse vagyok cukorbeteg. Csak 110 kiló feletti, lassan már a 120 felé közelített a súlyom. Nekem az üzemorvos annakidején azt mondta, bár nem vagyok cukorbeteg de nekemis ugyanaz a diéta kell. Sőt, ha nem akarok számolgatni, akkor egyáltalán ne egyek semmihez sem kenyeret. Ez egyébként bejött. Egészen addig, amíg semmi mást nem találtam otthon, amikor megéheztem. amúgy meg jobb, ha kiszámolod, napi 10, 15 dekánál ne egyél több kenyeret. Zöldség, gyümölcs, hús akkor lehet bármennyi. Reggel 1 kifli, délben főtt étel de kenyér nélkül, ha tészta van, akkor így jártam. Vacsorára 1 alma, búzakorpa tejjel kevereve, vagy egy fél szelet kenyér valami felvágottal.
2023. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Ne haragudj , de a szar kajától mindíg éhes leszel és enni fogsz.

Egyél tartalmas kajákat és azzal bírni fogod.

Én ha nem eszek kenyeret akkor sos elakok jól és ezért állandóan éhes vagyok és enni kell.

Amióta jó magyaros kajákat eszek, fűszeresen és zsírral elkészítve , ha jóllakok utána 5-6 órát is birok és nem i kivnom a kaját.

Azért az elég furcsa hogy ez a nagy kaja reform óta mindenki csak hízik meg beteg.

2023. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hormonokat is nézték? Kérj egy hormonpanelt. Lehet, hogy csökkent a tesztoszteronszinted vagy más hasonló dolog áll a háttérben, vagy pajzsmirigy alulműködés, ahogy itt írták.
2023. júl. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen elosztásban eszel?

Nem hagyod ki a reggelit?

Változatos az étkezésed: ásványi anyag, vitamin?

Iszol eleget és egyenletesen? Kalóriamentesen?

Van stressz az életedben?

Hol és miképp eszel?

Mikor tör rád az éhség? Mit csinálsz épp előtte, mit, ha érzed, hogy éhes vagy?

Mit jelent hogy edzel? Mennyi a kardió? Milyen napszakban tolod?

Élvezeti szerek? Cigi, kávé, alkohol?

Étrend kiegészítők?

Nasi?

Ezt a pár pontot kell jól csinálni, lehet magad is rátalálsz, hol lehet a bibi.

2023. júl. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz fizikai munka mellett folyamatosan híztam. De csak pocakra. Most utólag, ha átgondolom, sem a seprés, sem a lapátolás,sem a cipekedés nem mozgatja meg a hasizmokat. Kezem lábam formás, csak a sörpocakom hatalmas. 2 hete keztem el célzottan a hasizom torna gyakorlatokat, és már 8 kilót fogytam. azt a testrészt kell a legjobban tornáztatni, ahol a háj van. A kezem lábam hiába mozog, ha közben ugyanannyit eszem. Meg elkezdtem megvonni magamtól a szénhidrátot, mint a cukorbetegek. Fogyáshoz is ez a leghatékonyabb.
2023. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!