Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ma iskolavizsgálat volt és...

Ma iskolavizsgálat volt és kicsi hanyagtartásom van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ja igen, érdekes volt hogy nálam sokkal kövérebb gyerek aki egész nap otthon van neki nem állapították meg pedig sokkal jobban elhajlott neki a gerince látásra, nekem szerintem csak azért mert a hajlításnál nem tudtam a fejem egészen csak félig felemelni kinyujtott karoknál. Mekkora a probléma? Az orvos azt mondta menjek gyógytornára, tényleg szükséges lenne?
2010. okt. 18. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Húzd ki magad és tölts le egy gerinctornát ha van kedved...de alapvetően elég lesz ha egyenesen jársz és ülsz,az sem lesz egyszerű mire megszokod..
2010. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
még annyit szeretnék így kérdezni emelett a kérdés mellett h 150-es vérnyomást mértek nekem, de közvetlen elötte intim vizsgálat volt ami eléggé sokként ért, lehet hogy csak azért mértek ennyit mert nagyon hevesen vert a szivem?
2010. okt. 18. 13:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyógytorna hasznos!!! És ne érezd cikinek, pont az ellenkezője, mert ha eljársz rá az azt jelenti, hogy igényes vagy saját magadra. Ha a gyógytornától nagyon ozkódsz akkor járj el úszni (ez a lehető legjobb), és keress rá neten, vagy kérdezd meg a testnevelés tanárodat, hogy milyen otthon végezhető hátizom lazító és erősítő gyakorlatok vannak. Gondolom még bőven 18 alatt lehetsz, úgyhogy nem kell megijedni, a rossz tartásod vagy egy kicsit ferde gerinc ilyen korban még nagyon szépen javítható, DE(!!!) foglalkozni kell a dologgal!
2010. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

13:42 vagyok (26F)


Lehetséges, de a magas vérnyomással viszont tényleg el kéne nézni orvoshoz, először a házi orvoshoz, aztán ő megmondja, hogy menj e szakorvoshoz. A magas vérnyomás lehet a sok kávé/energia ital fogyasztástól, dohányzástól, vagy elhízástól, illetve lehet örökletes is.

2010. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A vérnyomásod valóban lehet magasabb az izgalomtól. Nem tudom mit értesz intim vizsgálat alatt. Fiú vagy vagy lány?

A hanyag tartással kapcsolatban, meg ha oda figyelj oda arra, hogy egyenesen ülj, állj. Sajnos sokszor összekeverik a hanyag tartást a kyphotikus háttal. Kyphotikus hát esetén már szükséges a gyógytorna.

2010. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A tartásodra: úszással, nyújtó tornagyakorlatokkal erősítsd a hátizmaidat, illetve nagyanyáink módszere: a két karodat könyöknél behajlítod és vállból annyira hátrahajtod, hogy anyu vagy apu a hátad mögött be tudjon "füzni" egy seprűnyelet. Így ráérzel a helyes tartásra, nem ciki, naponta egy fél órácskát sétálgass, ülj így otthon, amíg már nyél nélkül is meg tudod tartani a pózt. Innen kezdve csak figyelned kell, hogy szépen, kihúzva tartsd magad.


A vérnyomásodról: igen, lehet, hogy a sokk okozta, nekem biztosan felrobbant volna a vérnyomásmérő egy ilyen helyzetben :=). De azért, a biztonság kedvéért mindenképpen mérjétek meg még néhányszor, kevésbé stresszes helyzetben. Ha otthon nincs vérnyomásmérőtök, akkor az iskolaorvosnál vagy háziorvosnál is kérheted, illetve sok patikában is ingyenesen megmérik. Ha többször is magas értéket mértek, mindenképpen jelezd a háziorvosotoknak (ha ő méri nyilván tudni fogja :=) ).

2010. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
13:42: Hát 13 éves fiú vagyok és a doktornő aki szerintem már rég betöltötte az 50-et megfogdosta a heréim és az egész teljesen váratlanul ért, a vizsgálat hátralevő részében teljesen szétrobbantam az izgalomtól
2010. okt. 18. 13:49
 8/13 A kérdező kommentje:
most nehogy vki mondja nekem h élveztem a "szétrobbantam az izgalomtól"-t úgy értem h teljesen megrázott az eset
2010. okt. 18. 13:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tényleg ettől ment fel a vérnyomásod, de ettől függetlenül a magas vérnyomásodat mindenképp közöld a háziorvossal.
2010. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek br én mégcsak 12-vagyok de nekem is megszokta nézni csak úgy szimplán letolja a gatyát elég idegesítő de szerintem sem jó a magas vérnyomás menj el orvoshoz az még nem ciki üdv
2010. okt. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!