Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek ezek után?

Mit tegyek ezek után?

Figyelt kérdés

3.fokú hypertóniával diagnosztizáltak a minap. Számomra teljesen érthetetlen, hogy történhetett ez meg, hiszen egyáltalán nem fogyasztok koffeint, se nem dohányzok, nem vagyok túlsúlyos, kb másfél éve még a cukros és szénsavas italok fogyasztásával is felhagytam. Sose érzem magam rosszul, ami az orvosom számára hihetetlen 180-190/100+-os vérnyomás mellett, 150-es pulzussal. Pedig ez tény és valóság.

Ha 60+ lennék nem paráznék, de a helyzet az, hogy még a 20-as éveim elején járok.



2023. nov. 6. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Parázni nem kell. Az orvos gondolom ír majd fel vérnyomás csökkentőt. Ha azzal sikerül normalizálni a vérnyomásod, akkor nem lesz gond, csak időnként vissza kell majd menni ezzel kontrollra.
2023. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert kaptál? Szedd rendesen, két héten belül normalizálja a vérnyomásod.
2023. nov. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem kaptam rá gyógyszert még.
2023. nov. 6. 21:32
 4/8 anonim ***** válasza:
hát az baj... ekkora vérnyomással akár egy ideiglenes gyógyszer kellene, ha később rendeződne is, és az orvos nem akarna már fiatalon gyógyszerezni. Erre mindenképpen kell kortól függetlenül. Ahogy hiba a túlgyógyszerezés, ugyanúgy hiba az alulgyógyszerezés is. Folyamatosan ennyi a vérnyomásod? Otthon méred? Kardiológián jártál?
2023. nov. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi az a "harmadfok". Édesanyámnak rosszindulatú magas vérnyomása volt, az úgy 200 körül lehetett. Nekem csak 150/100 volt, és addig nem érvényesítették a jogosítványomat, amíg mondván a vérnyomásom be nincs állítva. Ekkor voltam kb. 30 éves. Már 35 éve gyógyszerelnek vele. Viszont ha a gyógyszer hatása egy kicsit is problémás volt, azonnal utaltak a háziorvosok a kardiológiára. Szőval már ott is jártam legalább vagy 3x. Valamit azért vizsgálni kellene, hogy ilyen fiatalon neked miért is van ennyire magas vérnyomásod?
2023. nov. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Iszol energiaitalokat? Mert azok nyomják meg így a pulzust. Arra írhatnak béta-blokkolókat. Mellette életmódváltás kell : fogyás és stressz kerülése. Semmi sós kaja.
2023. nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem iszok energiaitalt, írtam. Ásványvizen élek.


A sós viszont jellemző sajnos. :(

2023. nov. 7. 15:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Most mennyi a vérnyomásod?
2023. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!