Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi okozhatja a combhajlatnál,...

Mi okozhatja a combhajlatnál, lágyéknál fennálló viszketést, pirosodást?

Figyelt kérdés
Pár hónapja tart, reméltem, magától elmúlik, de nem. Néha kicsit javul, de mindig visszajön. A belső combom töve kipirosodik, viszket, és néha kissé nyirkos, büdös lesz. Nagyon zavar, de annyira cikinek érzem, hogy nem tudom magam rávenni, hogy orvoshoz menjek vele. Másnak volt ilyenje? Hogy szabadult meg ettől?

2023. nov. 8. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Gomba. Fertőzéstől, fürdés után vizesen hagyott hajlatoktól, műszálas kínai alsógatyától. Canesten krém és 3 nap alatt meggyógyul.
2023. nov. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Inkább bepanthen plus. Az fertőtlenít is, és hámosít egyben.


A legjobb egyébként az lenne ha betadinnal áttörölnéd, majd bepanthennel vagy neogranormonnal bekennéd.

2023. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokáig volt ilyen bajom, próbáltam gombára való krémet, próbáltam bőrgyulladásra való krémet (szteroidosat is) de nem használt semmi.

Aztán végül az lett a megoldás, hogy izzadásgátlót használok ezen a területen is. Nekem konkrétan a combom és a szerszám/zacsi között volt nagyon kipirosodva. Egyszer kipróbáltam a stiftes izzadásgátlót, és 1-2 hét alatt elmúlt. Én a zselés old spice stiftes izzadásgátlót használom.

Nem mondom hogy neked is ez a megoldás, de jobbat nem tudok tanácsolni.

Azóta én minden reggel munkába készülődés közben nem csak a hónaljamon használom hanem a lábaim között a hajlatban is. És azóta nincs gond (lekopogom).

nov. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja még azt elfelejtettem, hogy minden reggel és este is megmosom tiszta vizzel vagy max valami kimélő tusfürdövel/szappannal azt a részt. Esténként zuhanyzáskor, reggelente külön csak azt a részt. Nem jó az se ha rajta marad az izzadásgátló. Mobdjuk ez magától értetődő dolog. 3-as voltam.
nov. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az iddigi válaszokat, sokat segítettetek!

Elkezdtem pár napja Betadine kenőccsel napi kétszer bekenni, zuhanyzások után alaposan megszírítva, és egy Mycosid nevű gombaölő hintőporral szórni, eddig határozottan javul, már nem nedvedzik, nem büdös, és a viszketés is múlik. Remélem, teljesen el fog tűnni.

nov. 11. 15:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!