Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mire számítsak, ha az ultrahan...

Mire számítsak, ha az ultrahangos vizsgálat eredménye 44 x 37 x 46 mm-es prosztata?

Figyelt kérdés
nov. 9. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van valami panaszod? Nekem legutóbb 32x43mm volt. 39 éves vagyok, pár éve volt egy durva krónikus prosztatagyulladásom, azóta évente járok kontrollra, mert néha-néha vannak bizonytalan pillanatok. Szerencsére a nemi élet és a vizeletürítés már rendben van. Az urológus nekem erre a méretre azt mondta, hogy minden normális, teendőm nincs.
nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ultrahanggal csinálják? Alhasi?
nov. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmhetsz egy rdv vizsgálatra, psa szűrésre. Szedhetsz szabalpálmát. 2# nincs olyan, hogy alhasi ultrahang. Kismedencei-vel szokták a prosztatát megmérni.
nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3

Kösz. Mi az a rdv, psa és milyen a kismedencei uh? Mint a terhes uh?

nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Igen, van panaszom. Az utóbbi hetekben gyakori vizelési inger..

Lehet az is számít hogy neked bár hasonló számok jellemezték a prosztatádat, de csak két szám szerepelt.... Amit írtál... Lehet hogy a 3. Számtól izgalmas

Mert ha úgy tekintett hogy ez egy nagyjából minden irányba 4cm kiterjedésű valami... Az nem ugyanaz mintha mondjuk csak két irányba lenne négy centi a harmadikban pedig csak egy vagy kettő... Szerintem nem mindegy

De megbeszéltük hogy a jövő héten megyek majd psa vizsgálatra.

A hólyagomat most nem tudta megvizsgálni, mert a vizsgálat előtt elmentem vécére... És üres hólyaggal mentem.... Úgy pedig nem tud vizsgálni... Csak én azt nem tudtam

nov. 9. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mennyi idős a kérdező. Nekem 43 mm-et mértek ultrahangon 44 éves koromban és az már nagyobbnak számít mint kéne lennie. Rdv az amikor az urulógus megtapintja a prosztatát, a psa meg egy vérteszt, ami megmutatja, hogy van-e gyulladás vagy daganat.
nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kismedencei uh során férfiaknál látni lehet a prosztatát, az ondóhólyagokat és a húgyhólyagot. Nőknél meg belső női nemi szerveket.
nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A 3. méret számomra nem ismert. Végignéztem az UH-ot, magyarázta is az orvos, hogy mit látunk (én csak szürke pacákat), de ott minden két dimenzióban látszott csak, bár nem értek hozzá. Pedig egész komoly UH van a rendelőben kinézetre. De volt tapintásos (RDV) vizsgálat is. Prosztatamasszázs után is kellett adnom vizelet, ott is minden negatív volt. Nekem olyan problémám van, hogy magömlés után gyakran diszkomfort érzés jelentkezik a farokcsontomnál. Az urológus szerint ez már nem is prosztata probléma, hanem inkább már neurológiai. Most éppen egy olyan neurológust keresek, akinek ez a szakterülete.
nov. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
66 éves vagyok, volt manuális prosztatavizsgálat is, az nem mutatott problémát...azon kívül, persze, hogy nagy a prosztim. Volt ultrahangos vizsgálat is....azzal mérte azokat a bizonyos nagyjából 4 centis adatokat. A veséket is nézte,ciszta van mindegyikben.....
nov. 10. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!