Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez mitől lehet, illetve mi...

Ez mitől lehet, illetve mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Pár hete észrevettem, hogy be van gyulladva a makkom. Piros foltok voltak rajta, meg hámlott is. Viszketés nem volt. Elkezdtem betadine kenőccsel kenni, illetve mosakodásnál mosdókenőccsel tisztítani, mert az nem szárítja ki. A gyulladás és a hámlás egy hét alatt teljesen elmúlt, most ránézésre minden rendben. Viszont önkielégítésnél, ha nem használok síkosítót, akkor pár perc után nagyon száraz lesz, olyan mintha le akarna hámlani, de amint teszek rá egy kis testápolót ez meg is szűnik. Szóval csak ilyenkor van probléma, alap esetben már minden jó. Lehet, hogy fürdés után be kéne kennem testápolóval, vagy csak a sok betadine kenőcs utóhatása, és majd magától elmúlik?

nov. 12. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

A betadine nem szárít, szóval nem az okozza a gondot.


Valószínűleg vagy fennáll még a probléma, csak már enyhe, ezért jön ki csak külső behatásra (farokverés) vagy a makkod alapvetően szárazabb.


Egyébként próbáld ki, hogy reggel vagy este bekened hámosító krémmel, pl bepanthen, mert valószínű hogy nincs még a bőrréteg rendesen visszaépülve.

nov. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez mindenképpen valami fertözés, a helyedben orvoshoz fordulnék vele.
nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy valamilyen fertőzés volt. Nekem az a furcsa, hogy ez elmúlt, és csak masztinál jelentkezik a probléma, de ott is csak annyi, hogy kiszárad a súrlódástól.
nov. 12. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked sikositora van szukseged, de ha nem mersz venni, akkor valaki ajanljon valamit, ami jo helyette. Egyedul, mert ovszerrel csak vizes alapu valodi sikositot szabad hasznalni, de magadnak barmit, ami nem art.
nov. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Merek venni, van is itthon. Most azért nem használtam, mert nem tudtam, hogy jót tenne-e közvetlenül egy gyulladás után. Gondoltam várok vele egy kicsit.
nov. 12. 11:23
 6/7 anonim ***** válasza:
A makk felületét nem bőr borítja,hanem nyálkahártya.Kényes terület,nem véletlen az ilyenek előfordulása .
nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bepanthen arra teljesen jó. Még az orrom belsejébe is azt kentem.
nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!