Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Középkorú férfiként ha sok év...

Középkorú férfiként ha sok év kihagyás után újra járnék konditerembe, javasolt a sportorvos?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülyén hangzik, de valahol olvastam, hogy nem csak sportolóknak ajánlják, hanem amatőröknek is, akik úgy kezdenek bele. Vagy ez túlaggódás, mert úgyis érezni fogom, hogy mi esik jól?
jan. 14. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt mondja az orvos,azt szintet már sosem fogod elérni ahol voltál.

Mit szeretnél hallani az orvostól ?

jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem érzel különösebb gondot, mint mondjuk gyakran fájó térd, szívprobléma, akkor csináltatsz egy nagy labort, ami azért ha gond van általában jelzi, akkor csak menj el simán edzeni.


Ízületvédőt szedhetsz, vitamint is ha szeretnél, de nem tolnám túl a helyedben.

jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Mit szeretnél hallani az orvostól ?"

Nem egyebet, mint egy szakmailag is alátámasztott véleményt, miszerint a jelen állapotomban javallt vagy ellenjavallt a rendszeres edzést behozni az életembe. Illetve van-e bármi, ami kerülendő, vagy jobban oda kell rá figyelni. Kb ennyit szeretnék hallani az orvostól, mivel neki ez a szakmája, én pedig nem értek hozzá.


De amit a 2-es ír, az is elfogadható, hogyha nincs panasz, akkor körültekintően, de elkezdhetem. No ezen vacillálok.

jan. 15. 10:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Erősen túlgondolod. Rengeteg féle mozgásforma van, azt válaszd és olyan intenzitással, ami számodra úgy érzed hogy megfelelő.


Ha nincs ízületi gondod, és szeretnél állóképességet szálkásabb izomzattal, akkor elmész pl crossfitezni. Ha nem jön be ez a stílus, és izmot szeretnél, esetleg néha lötyögni a futópadon, akkor konditerem és súlyzós edzés. Ebben az esetben is, mint minden mozgásformánál odafigyelsz a testedre.


Sportorvos sem fog teljes vizsgálatot végezni, nem fog röntgenre küldeni, hogy megnézze a teljes testben az ízületeket. Megkérdezi mi a gondod elmondod és ennyi. Logikusan ha fáj terhelésre a vallad, akkor nem fogja javasolni a súlyzós edzést, hanem pl jóga.


Szóval túlgondolod. Kezdj bele és érezni fogod ha valami nem okés

jan. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!