Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Normális, ha edzés után barna...

Normális, ha edzés után barna a vizeletem?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam második alkalommak edzeni és ma reggelre barna lett a vizeletem.

febr. 15. 08:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális a barna vizelet. Sem edzés után, sem máskor.
febr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nincs erős izomlázad, izomfájdalmad?

Nem biztos, hogy nálad is ez a helyzet, de azoknak szokott barna lenni a vizelete, akiknél izomsejtek elhalása miatt myoglobin kerül bele.

febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy barna? Sötétebb, sűrűbb a pisi? Ha igen, igyál sok vizet; hátha csak kiizzadtad a szervezetedben lévő folyadékot.

Vagy toltál az edzés előbb bármiféle cuccot?

febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy izomlázam van. Nem sűrű a vizeletem. Nem vettem be semmit.
febr. 15. 09:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok: ha erős izomlázad van, akkor az a helyzet, amit írtam. Igyál sok vizet, tegyél bele pár kávéskanálnyi szódabikarbónát, hogy lúgosabb legyen a vizeleted.

Pihenj legalább 1-2 hetet és vegyél vissza az edzések intenzitásából.

febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem normális.
febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

"tegyél bele pár kávéskanálnyi szódabikarbónát, hogy lúgosabb legyen a vizeleted.


Pihenj legalább 1-2 hetet és vegyél vissza az edzések intenzitásából."


Ezt te honnan veszed? Valami tanulmanyt tudnal csatolni? Vagy a szadbol jon a barna? Ezzel lehet ront a helyzeten. Orvos lassa ne egy szodabikarbonas.

febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es, 5-ös vagyok:

Azért írtam, mert annak idején amikor a nefrológia szakvizsgámra készültem akkor még a vizelet alkalizálása még a rutin ellátás része volt.

Most hogy utánanéztem, a legújabb irányelvek már valóban csak bizonyos helyzetekre korlátozzák az alkalmazását, de nem azért mert árt, hanem mert nincs elég bizonyíték a hasznáról.

Egyébként én egy szóval sem írtam, hogy ne menjen orvoshoz.


Meghatott az érdeklődésed a rhabdomyolysis ellátása iránt, ezért kikerestem neked egy jó összefoglalót:


[link]

febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8


A linkednek DOI-ja nincs, ha van kerlek mellekeld, igy biblometrikaja sincs, majd raadasul FOR/FCR-t nem is lehet megallapitani hozza.


Emellett hivatkozast valoban csatoltal, viszont jo lett volna megjelolni azokat a hivatkozasokat, hogy egyetertsek vagy megcafoljam az erveidet amiket irtal, hogy regen az volt a "rutin", legalabb halvany kepet kapjak az elkepzelesedrol. Szakirodalmakban a citaciok jelolese, rajuk valo hivatkozas a szerzo felelossege, de nem csak szakirodalomban fordul ez elo. plane nih.gov-ban, amit jol ismerek, szoktam en is hivatkozni ra, olvasni, majd elemezni a bibliometrikajat, esetleg altmetrikajat.


De orvoskent, ha nem is itt, de eloben nem azt kene javasolni, hogy menjen masik orvoshoz mert nem tudni mi a gondja? Nem pedig semmit mondani, ahogy felvetetted, hogy sehol nem irtad? "Egyébként én egy szóval sem írtam, hogy ne menjen orvoshoz." Ez a gond, kedves kollega, nefrologus (vese-szakerto, ha valaki nem tudna). Albumin valoban felmerulhet, vese problemak, de a maj termeli a prothrombin-t, ami sok hasonlo, a kerdezo altal leirt tunetekre is utalhat, viszont ez mar nem a nefrologia terulet, hanem hepatologia, talan vagy inkabb haematologia. Ezert fontos tovabb kuldeni. Transporterek is kozremukodnek.


A vizelet alkalizalasa a farmakokinetika szempontjabol fontos, nem mindegy, hogy milyen pH kering, ez a legkisebb gond. Szerintem a szodabikarbonat, tudom, hagyjuk de barna vizeletre orvos kell nem szodabikarbona akar nefrologus vagy akarmi.

febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A vesék rendben vannak? Folyadékfogyasztás?


Egyébként a túledzés több más szempontból sem tesz jót

febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!