Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 35 évesen 118 pmol ösztradiol,...

35 évesen 118 pmol ösztradiol, és 267 miu/l prolaktin magasnak számít? Ez okozhatja a nulla libidót? Lh 2,69, fsh 1,89,tesztoszteron 10,91nmol

Figyelt kérdés
márc. 7. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Ott van mellette a normál tartomány is, nézd meg. Ha belefér, akkor nem magas..
márc. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezzel sokat segítettél
márc. 7. 19:22
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Hány napos volt ez a ciklusod és hányadikon vették le ezt a vért?
márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tudom FSH-t a ciklus 3. Napján kell nezni.


Egyébként de, segített az 1-es mert a leleten fel van tüntetve a normál tartomány, nyilván ha az alsó vagy a felső véghez közeliek az értékek akkor nem árt tovább vizsgálódni mert gondot jelezhet.

márc. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, ne haragudj… benéztem, ez a ferfi zóna!


A 10-es tesztoszteron alacsony, 12 felett lenne jobb. Okozhatja a libidó hiányt! Ha a prolaktin a felső tartománynál van, agyalapi mirigy adenóma okozhatja. Az endokrinológus gyógyszert fog felírni, ami helyrehozza a hormonjaid és helyrejön a tesztoszteronod, libidód.


Nagyon meg kéne még vizsgálnia egy inzulinos cukorterhelést, mert IR is okozhat alacsony tesztót. Emellé egy telies pajzsmirigy panel is kell, mert az pedig magas prolaktint okozhat.

márc. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is benéztem, 4-es voltam, bocsi.
márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha férfi vagy, akkor oké ez a lelet, ha meg nő, akkor igen magas a tesztoszteronod.

Mondjuk, hormonvizsgálati eredményeknél sokat segít a nem közlése! 😏

márc. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok, tsh, cukor rendben,és mi a különbség a biológiai tesztoszteron, és a szabad között? Az egyik 60,a másik 64%
márc. 7. 20:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy tsh-t azért írj légyszi, mennyi?
márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tesztoszteron csak egyféle van, de egyik része SHBG-hez (szexuálhormonkötő fehérje) van kötve, másik része szabadon. Utóbbi fejti ki a hatást, szóval annak van nagyobb jelentősége.

A szabad tesztoszteront nevezik biologiailag aktiv tesztoszteronnak, meg különféle indexeket számolhatnak az eredményekből, de mindnek ugyanaz a lényege.


Amúgy, a laborlelet nem véletlenül tartalmaz sok adatot, és ezekből kiragadni egy-két számot, ráadásul mértékegység és normáltartomány nélkül értelmetlen. Komolyan értékelni csak együtt lehet az egészet.

márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!