Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 30%os DNS fragmentációt mivel...

30%os DNS fragmentációt mivel lehet csökkenteni? Tudtommal csak lombik jöhet szóba ilyen fragmentációnál.

Figyelt kérdés
Reprodukciós doki meg azt mondta hogy inszeminációt is lehet, andrológus szerint még csak Lombik(ICSI) kinek higyjek? Tanácstalan vagyok teljes mértékben

márc. 28. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt is világosan le van írva, hogy IVF azaz lombik kellene. Inszem 15% jöhet még szóba.


Sajnálom, remélem mielőbb sikerül a lombik Nektek!

márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Hát szomorú hogy ugyebár mindenhol ezt olvastam,és a doki meg erőltetné az inszeminációt.

Volt már egy de vetéléssel végződött,valszeg a többi is azzal végződne.

De akkor még nem tudtuk hogy ilyen a fragmentációja

márc. 28. 15:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetben MACS-szal kiválogatják az egészséges spermiumokat és akkor sokkal tutibb lesz az ICSI eredménye. Ilyen rossz fragmentációval válogatás nélkül könnyebben lesz életképtelen az embrió sajnos. Szerencsére a kellemetlenség ellenére itt vannak ezek a modern módszerek, amikor rengeteg meddőnek tűnő párnak segítenek. Van esély egészséges babára!
márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Vannak olyan orvosok, akik mindenképpen erőltetik az inszemet először és csak utána mehet a lombik, az nem tudom mitől függ, de sokaktól hallottam ezt. Itt viszont azt nem értem, hogyha volt andrológiai szakvélemény és ICSI lett meghatározva, akkor azt miért írják felül, miért nem veszik figyelembe? Nálunk is ICSI lett a szakvélemény és azt akceptálták is, sokkal több petesejtet lehet megtermékenyíteni és legalább leválogatják a megfelelőeket, ez pl. jobb akkor is, ha a morfológia alacsony %. 2 dolgot tehetsz. Vagy belementek az inszembe és, ha abból 2 nem sikerül, akkor kéritek a lombikot, vagy orvost kell váltani, esetleg intézményt. Melyikbe jártok?
márc. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Még nem volt andrológiai szakvélemény,csak szóban egyeztünk meg erről,hisz eü-s vagyok,és csak a "folyosón" említette a doki az ICSI-t

3 hét múlva megyünk hozzá írásos szakvéleményért,és azt remélhetőleg nem írja felül a reprodukciós doki.

Nagyon remélem hogy figyelembe veszik ezt,és így fognak eljárni.

Nem érzem jónak azt hogy feleslegesen kapom a hormonokat,ha úgyis elvetélek.

Köszönöm a válaszokat

A Dunamenti Rek-be Budapesten az Istenhegyi útra járunk

márc. 30. 09:46
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szóban? De azt mi alapján, volt kivizsgálás a férfi oldalon és aszerint döntött, vagy csak mert abban több esélyt lát? Mindig írásos kell legyen a szakvélemény, különben nem ér semmit sajnos, ők fognak dönteni és neked sok beleszólásod nem lesz, de megoldódik ez akkor szerintem, csak türelem kell, érthető a ti álláspontotok is, de azért nem mindig a lombik csak a célravezető. Nálunk amúgy megkérdezték inszem. vagy lombik, amikor indultunk az egésszel, de ezzel az is a baj, hogyha ti a lombikot választjátok most és az nem sikerül, akkor inszemre már nem igazán tudtok visszamenni, mi is így jártunk és az mínusz 4 lehetőség akárhogyis nézzük.
márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ypszilon, itt nem erről van szó, hanem 30%-os fragmentációnál tényleg nem érdemes találomra inszemre járni. A lombiknál visszaültethetnek kettőt ellenőrzött, egészséges spermákkal megtermékenyítetteket. A kérdezőnek volt már vetélése is, szóval mindenképpen a lombikra hajaz a dolog, mindket szülő egészségügyi múltját tekintve. Rengeteg párt ismerek, akiknek nem jött be az inszem, csak ment az idő vele a protokoll miatt. Emiatt is szerencsésebb a párt kérdezni, hogy futnak-e ezzel köröket vagy nem.
márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyilván ha más probléma lenne, akkor lehet lenne értelme az inszemnek.
márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, én ezt értem és nem mondom, hogy nem értek egyet, igazatok van, mert anno mi is lombiknál döntöttünk, de nekünk volt lehetőségünk választani. Itt az a lényeg, hogy legyen róla írásos javaslat andrológustól, mert sok olyan orvos van, akik mindenképpen inszemmel kezdenek, ha nincs egyéb ajánlás.
márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, utólag visszaolvastam hogy ezt akartad kihozni belőle, elnézést, ha kioktatónak tűntem. Remélem hamar meglesz azaz írásos vélemény és mehet a lombik!
márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!