Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Aggodom a baratom(fiubarat,...

Aggodom a baratom(fiubarat, nem kapcsolat) egeszsegeert - onpusztitas?

Figyelt kérdés

ahogyan a kerdesben is beleirtam, aggodom egyik baratom egeszsegert. sok energiaitalt iszik minden egyes nap(minimum fel liter, de inkább 1),emellett még mast italt is iszik, ami tele van koffeinnel, es meg kavezik is, ezt tobb eve(olyan 4-5 eve) csinalja. mellette tomerdek mennyisegben dohanyzik, evek ota minumum 30 szalat, az utobbi idoben majdnem a duplajat. meg nagyon fiatal(huszoneves), nagyon kar lenne erte, ha utolerne a halal, mert egy ritka tehetseges és kulonleges emberrol van szo,, mindenkinek szuksége van ra, mert roppant intelligens es okos, mindenkinek segit es ert is hozza, mindenki aggodik erte csak o maga nem foglalkozik ezzel. baratnoje nincs, pedig nagyon helyes(nagyon!!, ezt mindenki megmondja), akarmikor lehetne neki akar tobb is, megsem, mert nagyon keves lanyba lesz szerelmes. jelenleg ott tart, hogy tobbszor elszolja magat olyan dolgokkal, hogy erzi, hogy lassan vege, nem tart ez mar sokaig meg hasonlok, es nem tudom, mit tegyek. senkinek sem nyilik meg, nem tud bizni. nagy ervagas lenne, ha egy ilyen kaliberu ember elhagyna minket pusztan az onpusztito hajalma miatt.


otletek?



máj. 24. 18:16
 1/3 A kérdező kommentje:
az onpusztitast azert irtam, mert tudom, hogy nagyon hajlamos ra. es latszik, hogy nem elvezetbol csinalja ezeket.
máj. 24. 18:22
 2/3 anonim ***** válasza:
Amíg ő maga nem gondolja hogy gond van, vagy hogy változtatni kellene, addig nem fog tudni segíteni rajta senki.
máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak pszichológus tud neki segíteni, de ő is csak akkor, ha a barátod dönt úgy, hogy segítséget kér tőle. Kényszeríteni sajnos nem lehet.

Az ember gyakran könnyebben megnyílik egy vadidegen pszichológusnak, mint a barátainak, így leginkább abban tudsz neki segíteni, hogy biztatod, hogy keressen fel egy pszichológust – persze csak azután, hogy eljut addig, hogy szeretne változtatni ez életén, és belátja, hogy ehhez segítségre van szüksége. Ilyen erős függőségeket önerőből nagyon nehéz letenni, főleg anélkül, hogy helyettük valami másra szokna át.

máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!