Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyi hálapénzt illik adni...

Mennyi hálapénzt illik adni és mikor?

Figyelt kérdés
Vesekő probléma kapcsán, az akkor épp ügyeletes orvos kezdett el kezelni. Mikor adjam át és mennyit?
2010. dec. 9. 13:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit, és SOHA! :O

Az TB-t mire fizeted édes fiam??


A hálapénzt ostoba emberek adják, rászoktatva így az orvosokat arra, hogy az embereket különböztessék meg egymástól, mint a lovakat a kockacukorra. De ha te ennyire ki akarsz szúrni embertársaiddal... akkor úgy gondolom, önmagadat minősíted... (tökmindegy milyen bajjal fordultál oda).

2010. dec. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Utólag, ha rendes volt veled a doki.
2010. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj semmit! Olyanná teszed az orvost, mint a drogosokat! rászoknak a pénzkérésre, aztán a többit meg hogy látják el???


Meg amúgyis tessék, itt van némi ellenpélda... mért ne tedd!

1. Nagyanyánk már idős... de folyton ezreseket csúsztat be a hozhzá járó doktornő zsebébe, pedig az nem csinál semmit, csak vérnyomás mér. (15 perc = 1000,-Ft) Aztán meg panaszkodik, hogy kevés a nyugdíja...

2. De volt olyan gyerek is, aki elkezdett jönni húsvétkor, egyszer nem tudtak a csajok mással fizetni, kapott néhány százast. Mondanom sem kell, a gyerek ezek után MINDEN ÉVBEN jött, úgy kellett innen kidobni.

2010. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad adni semennyit. Neki ez a munkája, ezért kapja a fizetését. Te se kapsz a fizetésen felül semmit, ahogy én sem.

Amúgy röhej, hogy súlyos tízezreket-százezreket kifizetnek az emberek ilyenekre, bezzeg a 300 forintos vizitdíjat meg leszavazták, amivel rendbe lehetett volna tenni az egészségügyet. Ezért (is) tart itt ez az ország...

2010. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

semennyit. te mennyit kapsz a fizetéseden kívül pluszba csak azért mert elvégezted a munkád?


mondok én valamit...manapság már akkor is magasívből tesznek az orvosok az ember fejére, ha tömik a zsebüket. mivel a nagytöbbség ezt teszi...emiatt már ez nem fognak sem téged, sem mást megkülönböztető figyelemmel kezelni.


például itt van öregapám. sajnos az elmúlt években nagyon lerobbant, sokat van kórházban, sok orvos keze alatt megfordul. folyamatosan tömi az orvosok zsebeit. de még az ápolóékat is. mégsem foglalkoznak vele! egyáltalán...


én eddig sem adtam soha, de ezután sem fogok.

2010. dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson! Kap ő fizetést!
2010. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Én is arra szavazok, hogy semennyit ne adj és soha!

Testvéremet műtötték tavaly vakbéllel, és a szüleim az orvosnak 15e-t adtak, meg 1-2e-t a nővérnek (hogy rendesen ellássák). Sík ideg voltam, hogy miért b*sszuk el ilyenre a pénzt?!

Engem mostanában szájsebészeten műtöttek, szüleim mondták, hogy a varratszedéskor adjak az orvosnak egy 5-öst. Hát eszem ágában sem volt adni!

Tényleg megkapják ezek az orvosok a fizetésüket, nehogy az én sz*r közalkalmazotti fizetésemből adjak "hálapénzt".

2010. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
39%
Az emberek nagy része többszörösét keresi egy orvos fizetésének, aki ezért még éjszaka is dolgozik, rengeteget tanul és nem kis felelősséget vállal és kockáztat. Aki ezt nem érti, azt sajnálom. Nyilván nem annak kell adni, aki tartja a markát és nem előre, de van, amikor az ember tényleg hálás.
2010. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Először is,köszönöm a válaszokat!

1.én nem szavaztam le a vizitdíjat, és nem politikai indíttatású volt a döntésem, hanem jártam már magyar kórházban....

2. részben igazat adok annak aki nem fizetne, sőt, teljes mértékben, de mikor saját bőrén tapasztalja az ember annak szükségét akkor megfontolja...vagy ne adjisten a gyermekéjén...mindannyiunk fizetne

2010. dec. 9. 19:00
 10/27 anonim ***** válasza:
66%

A hálapénznek azért HÁLApénz a neve, mert az embernek akkor "kellene" adnia, ha hálás az orvosnak. Ha úgy érzi, hogy jól végezte a munkáját, kedves volt stb.


Azokat az orvosokat nagyon elítélem, akik kérik a pénzt. Mert sajnos van olyan is.

De azért az elfogadás más tészta. Elég érdekes, hogy a kávézóban, a kocsmában a pultosnak adunk borravalót, meg a taxisnak is adunk borravalót...de az orvos meg nem érdemli meg?

Nyilván nem szorulnának rá az orvosok, ha normális lenne a fizetésük. Csak hogy nem az. Tanulnak 6 + 3-7 évet, vagy akár még többet, sokkal többet dolgoznak, mint egy átlag ember, baromi nagy felelősségük van, túlórázniuk kell, amit gyakran ki sem fizetnek, nem sztrájkolhatnak, mint a mávosok...és erre mennyi fizetést kapnak? Meg lehet nézni a közalkalmazotti bértáblát.

Ugyanis a közhiedelemmel ellentétben nem félmilliós-milliós fizetésük van. Hanem szar közalkalmazotti fizetés.

Talán érthető, hogy annyi év szívás után szeretnék normálisan eltartani a családjukat.

2010. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!