Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez sérv? (Kérdésed túl rövid,...

Ez sérv? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
az a problémám hogy észrevettem hogy a pénisztől balra van egy kis dudor, ilyen nyirokszerű faterom aztmondta h ér de sztem nem ér mert nem lüktet, remélem nem sérv vagy neadjisten tumor, lehet hogy sérvet kaptam? (itthon szoktam edzeni fekvő + has de attól csaknem)
2010. dec. 12. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet sérv.Meg kéne mutatni a körzetinek és sebésznek, nehogy kizáródjon.
2010. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A sérv a bél kitüremkedése, az elgyengült hasfalon, hasizomzaton keresztül. Vissza is tudod tolni, de újra kijön. Könnyű megkülönböztetni a pattanástól. A saját megnyugtatásodra elmehetsz a háziorvoshoz is. Soha nem szabad szégyellni kérdezni.
2010. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem látszódik csak ha nagyon hátrahajolok én is cak véletlen vettem észre
2010. dec. 12. 19:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Hali!


Kapásból két dologra gondolok az eddigi leírásod alapján.

1.) Megnagyobbodott ágyéjki nyirokcsomó(k).

2.) Baloldali lágyéksérv.

Ez utóbbit valószínűbbnek glom, pláne azok után, hogy több olyan sportolóról is tudok akiknél minden előjel nélkül ez jelentkezett.



A lágyéksérv olyan, hogy a beleid az ágyékcsatornán xtül átbúlyik a herezacskódba, esetleg belebúj6 az ondózsinór burkába és átmenetileg elzár6ja az egészet. Ha ez megtörténik, az erős alhasi és herefájdalommal, vmint a herék tapint6ó megnagyobbodásával jár, és műteni kell. Ha ez az állapot még kezdetleges, nem annyira vészes, sérvkötő viselésével az állapot romlása egy időre elhalasztható. De erről érdemesebb egy hozzáértőbb orvost (pl. háziorvos, sebész) kérdezni.



VIZSGÁLAT:

===== =====

Az ágyékcsatornádat magad is kitapint6od... csak csípő mozdulattal nyúlj be a herezacskód középvonalában az alá és fölé egymással szembehelyezve a hüvelyk- (felül), és mutató-/középső ujjadat (zacsi alá). Az összecsípett ujjaidat húzd a zacsi széle felé, így hamarosan megtalálod a valamelyik oldali ondózsinórodat. Ha ezt felfelé visszaköveted, akkor előbb-utóbb a péniszed tövének vmelyik oldalához érkezel. Itt buknak be (oldalt) az azoldali ondózsinórok a szeméremcsontod alá. Ha lágyéksérved van, akkor itt bújik át a herezacskódba a beled oldalfala. (Emiatt a "nyirokszerű" megfogalmazás = hülyeség.)



Általános orvosi szűrővizsgálatkor ezt nem vizsgálják csak távolkeleten, ahol ez is alapvizsgálatnak számít. Sportolóknál, gyúrást, erőlködést végző személyeknél gyakrabban előjön a lágyéksérv.


Ha műtét szükséges a megoldáshoz, az opust (elvégzendő műtéti beavatkozást) sebész végzi, ált. laparoszkóppal. (Műtét előtt UTÁNAKÉRDEZNI!!!) Ez annyit jelent, hogy a köldökben végeznek bemetszést, majd abba helyezik a laparoszkópot amelyeken át a különböző egymásba integrált többfunkciós műszerekkel, fényforrással is felszerelt kamera közvetítésével férnek hozzá a beavatkozás helyéhez, így csak a köldököt varrják össze, és műtéti heg sem keletkezik. (Ezért jó, ha vkinek pl. köldöksérv műtétkor nem vágják ki a köldökét... ;-) )


De minden kérdésedre az orvos ad választ, fordulj bizalommal hozzá. Sztem keresd meg a sebészeti szakrendelést. Úgy tudom, nem kötelező beutaló, de erről telefonon érdeklődj a szakrendelőnél!



Parázni meg ne parázz, amíg nincs miért. Okés?

FEL A FEJJEL! ;-)


Üdv: EE

2010. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
előszőr is köszönöm szépen megcsináltam a vizsgálatot és nem találtam semmi mást az ondóvezetékeken kivűl de igazából feljebb van kb ott ahol nő a szőr és ahol már nem nő annak a határán. ez a dudor lehet h nyirok olyan mint a nyakamban is van.
2010. dec. 12. 22:05
 6/10 anonim ***** válasza:

HÁT PONT ARRÓL BESZÉLEK, KÖNYÖRGÖM!!! :-o

A vizsgálatot csak azért írtam le, hogy megtaláld az ondóvezetéked, majd azt a szeméremcsontnál lévő alábukási pontnál (a szőrösödés határán, a hímvessző kétoldalánál) megnézhesd, és kitapinthasd!!! Ha ott van ez a dudor, akkor nagy vszséggel lágyéksérved le7, és akkor muszáj lesz orvoshoz menned vele minél előbb! Ezt a nyirokos hülyeséget meg felejtsd máá el, és légyszi ne beszéljünk el egymás mellett!!! :-O


Ha meg az ágyéki nyirokcsomód duzzadt meg, az csomószerűen érződik az ágyékhajlatban, vagyis ameddig az alsógatya gumírozása tart kétoldalt, akkor meg mondd azt, de ne beszélj máá össze-vissza légyszíves! hogy segítsen neked az ember, ha te ködösítesz?


* * *

Jó lenne, ha alaposabban elolvasnád a válaszomat, mielőtt reagálsz le7őleg kombinálásmentesen, ez alapján adj egyértelmű választ vagy pontosabb helymeghatározást, vagy pedig ne várj segítséget, mert nem kooperálsz! >:-T

Ha meg nem tudod pontosan körbeírni, hol van ez a csomó, mekkora, és milyen tömöttségű vagy sűrűségű akkor meg rajzold vagy telózd le, jelöld be rajta hogy hol van ez le7őleg méretarányosan, majd töltsd fel egy képmegosztóra és linkeld be a képet. >:-o


Egyébként az életkorodat is jó lenne, ha feltüntetnéd, így nem olyan könnyű kitalálni, milyen korú és fejlettségű a szóban forgó személy, jelen esetben te!



Szal pontosíts az infóidon, és ne ködösíts, vmint súlykold továbbra is, ami 1x már el lett vetve. (Pláne úgy, h. a nyirokról halovány gőzöd sincs, hogy mi az, de azért súlykolod, hogy az bezzeg le7 nyirok.)


Akkor most EGYÉRTELMŰEN DÖNTSD EL, MI IS EZ SZTED AZ EDDIGIEK ALAPJÁN?

> Nyirokcsomók (a alsónadrág gumírozásánál lévő csomócskák) megnagyobbodása, duzzanata?

...vagy...

> Lágyéksérv? (A hímvessződ tövének adott oldalánál felbukkanó nagyobb, párnásabb búb, dudor, ami kitölti a herezacskód egy részét, és az alhas adott oldalát is picit talán megemeli??)


EE

2010. dec. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Akkor most EGYÉRTELMŰEN DÖNTSD EL, MI IS EZ SZTED AZ EDDIGIEK ALAPJÁN?

> Nyirokcsomók (a alsónadrág gumírozásánál lévő csomócskák) megnagyobbodása, duzzanata?

...vagy...

> Lágyéksérv? (A hímvessződ tövének adott oldalánál felbukkanó nagyobb, párnásabb búb, dudor, ami kitölti a herezacskód egy részét, és az alhas adott oldalát is picit talán megemeli??) "


De mostmár aztán döntsd el, mid van neked, ne tökölj itt jobbra balra. A teremburáját!

2010. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
alsónadrág gumirozásánál van de csak az egyik oldalt
2010. dec. 13. 19:29
 9/10 A kérdező kommentje:
nem lehet visszanyomni nem is látszik
2010. dec. 13. 19:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Esküszöm feladom...

Komolyan mondom az elmúlt 2 napban a Kérdezők 50 %-a nem olvassa VÉGIG, és ALAPOSAN a részletes és úgy glom, közért7ően megfogalmazott hozzászólásaimat, keresztkérdéseimet.


Tiszta idegbaj...

Csak nem mondja ki, melyik, de a korát sem írja meg...

Magyarország 2010. december, az emberek jelentős része olvasási és értelmezési problémákban szenved...


Így nem le7 segíteni, hogyha a kérdező nem kooperatív, és csak nyúlfarknyi OFF-válaszokat ad, a zárt kérdésre (IGEN/NEM ill. A./B. válasz) másként válaszol.


[18:56]-os, teljesen igazad van...



@ Kérdező:

Te meg menj orvoshoz, szenvedjen ő veled! Eddig próbáltam segíteni, de ami sok az sok! Megadok két lehetőséget te meg elkezdesz rizsázni! Há' komolyan mondom az agyam eldobom... o.0


EE

2010. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!