Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lágyék-here sérv műtétről mit...

Lágyék-here sérv műtétről mit tudsz mondani?

Figyelt kérdés

Altatnak- vagy nem? Vagy ez is kórházfüggő?

Mennyi időt kell bent lenni?

Mire lehet számítani közvetlen műtét előtt, és jógyulás folyamatában?

Meg úgy általában bármi érdekel


2011. jan. 13. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni lokálban, spinálban (gerincközeli érzéstelenítés) és altatásban is. Ha nem primer műtétről van szó (korábban megoperált sérv kiújult), akkor másodszorra nem ajánlott lokálban nekimenni. Ideális esetben az anesztessel megbeszélheted, hogy Neked személy szerint melyik módszer lenne a legszerencsésebb, és részletes tájékoztatás után választhatsz. Műtétre üres gyomorral visznek majd, és néhány gyógyszert kapsz majd előtte (hogy pontosan miket, az függ sokmindentől). Műtét után lényeges, hogy egy ideig nyugalomban maradjon az operált terület (pl. nem szabad emelni, nem tesz jót a köhögés sem - bár légúti fertőzésnél egy nem életmentő műtétet amúgy sem csinálnak meg).
2011. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 nagyontamas ***** válasza:

Két hónapja estem át egy ilyen műtéten, az, hogy altatnak, vagy érzéstelenítéssel csinálják, a beteg állapotától függ.

Tudtommal az altatóorvos dönti el, hogy hogy csinálja.

Én hétfőn mentem be, délelőtt műtöttek, és szerdán délelőtt jöhettem haza.

Két jó tanács: ha nem akarod, hogy a műtőssegéd borotválja a cerkád, csináld meg előtte magadnak.

A másik, mivel a hasprés nem tesz jót a sebnek, a műtét utáni napon kérj hashajtót. Olyat tudnak adni, ami csak meglazítja a terméket, de nem fosat meg.

2011. jan. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!