Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Iskolában előfordulhat tényleg...

Iskolában előfordulhat tényleg nemiszerv vizsgálat vagy ez átverés? Ilyenkor valami előre értesítés van és erre egyáltalán kötelezhetnek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 19:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
dehogy kötelezhetnek arra, h megmutasd a p*nád/t*köd! simán megtagadhatod, ha erre kérnek. mellesleg én soha életemben nem hallottam ilyenről, 4 suliba jártam, de egyikben sem volt. am. szimpla orvosi vizsgálat előtt 1 nappal szoktak szólni.
2011. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
nekem 11 tanévem alatt még egyszer nem volt ilyen, de hallottam olyan iskolákról ahol van.
2011. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Akkor jó,nálunk se volt eddig,jobb is.De hagyagolom ha lenne majd.Csak hallottam szóval jobb tudni hogy mi van.Kösz a válaszokat.
2011. jan. 23. 19:29
 4/28 anonim ***** válasza:
67%

Elvileg az orvos kötelessége megvizsgálni a nemi tájékot is. Ha nem engeded az iskolaorvosnak, akkor a házidoki adhat csak igazolást, viszont akkor vele kell.

A legtöbb iskoladoki azonban elhagyja ezt a vizsgálatot.

2011. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen sosem volt.
2011. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt ilyen 13 év alatt a suliban. Nem is kötelezhetnek szerintem, egyébként ha nincs küllemi elváltozás, akár gombád, nemi betegséged, stb. lehet, azt nem fogják megállapítani, puszta ránézésből, de ha mindenkitől valamilyen mintát vennének többletköltséggel járna, sok papírmunkával, nem lenne kifizetődő magyarul.
2011. jan. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Nálunk volt 1.-ben, 5.-ben és 8. ban ilyen vizsgálat, külön a lányoknak külön a fiúknak.

Szokásos rutinvizsgálatok(vérnyomás,súly, magasság ilyesmik),utána a fiúk kisgatyában sorbaálltak és egyesével mindenkinek megnézte a doki a heréket és a fitymát.

Két srác nem akarta megmutatni, nekik behívták a szüleit és elvitték őket a háziorvoshoz.

annyi ilyen kérdés van, de nem értem mi ez a szégyenlősség és prűdség, mi annak idején nem problémáztunk, játéknak vettük, emlékszem a fiúk nagy része meztelen szaladgált úgy szólt rá a doki hogy vegyék már fel a kisgatyát mert bárki benyithat.

2011. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem kevés iskolában van. És ez rohadtul nem prűdség...-.- Nekem pl van saját nőgyógyászom.... az iskolaorvosnak meg kb semmi köze hozzá. :D
2011. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
létezik ilyen, de nem érdemes elkerülni. ugyanis később a fiúknál fitymaszűkület alakulhat ki, vagy ha más rendellenesség van, akkor nem tudnak róla időben. a lányoknál is szintén előfordulhatnak problémák, sőt, ha fiatalon elkapnak valami olyan betegséget, mert korán kezdik, akkor fel sem ismerhetik magukon.
2011. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,akkor elég változatos a helyzet ebben is.Azért szóval kizárt hogy tapiztassam magam,egy havertól most hallottam semmilyen következménye nincs ha nem veszek részt rajta.Meg azért akákivel nem fogdostattom magam,nem tudom mi ez a mostani meztelen stírülés,ez valami beteg dolog.


Egyik válaszolónak:Elég fura osztályod lehetet ,ha felsősként pucéron kergetőztetek,na ez sem teljesen normális jelenség szerintem.Nálunk már alsóban is több esze volt a kölyköknek.


De szerintem sincs semmi prűdség,de azért más más kirakja a bréjét,én még nem fogom,meg nálunk sem díjazuk az eféle mustrát,meg totál nem mindegy kinek és hány embernek tenné már ki az ember.De egyáltalán iskolaorvosnak mi a fene köze ehhez,ez az urológus/nőgyógyász dolga lenne.Az ember pös-éhez mi a fene közük már?A munkahelyen sincs közük ehhez,na ez is egy fajta munkahely,akkor meg.

2011. jan. 26. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!