Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért fáj ennyire a hasam?...

Miért fáj ennyire a hasam? (Többi lent :S)

Figyelt kérdés
Sziasztok.Ma kb fél négy körül nagyon elkezdett fájni a hasam a köldökömnél:S.Most a hasam jobb oldalán fáj de nagyon,már alig birom,mindig egyre jobbanm fáj:S már alig birok felállni.Hőemelkedésem van :/+egy kicsit hányingerem is van.Már alig birom segitsete kérlek.Amint megérkeznek a szüleim elmegyünk az ügyeletre,de az min 8 kor lesz..:S 14/F
2011. febr. 3. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vakbélgyulladás, és nem lenne jó vele várni!
2011. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csinálj villámgyorsan egy tesztet. Feküdj le, és emeld fel először nyújtottan a bal, majd a jobb lábadat. Tapasztalsz valamit?
2011. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
megcsináltam,csak alig birtam kinyujtani mert annyira fáj:S már görcsöl a haasam :S alig birom
2011. febr. 3. 16:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Szólj a szüleidnek,hogy menjenek haza,szerintem is vakbél gyulladás lehet.
2011. febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hali!


Azonnal szólj a szüleidnek, valaki menjen haza! Ha ez valóban ennyire hirtelen nagy fájdalommal járó vakbélgyulladás (appendicitis acuta), akkor az életed múl6 azon, hogy időben kórházba kerülj!


Még egy teszt elég egyértelműsít7i a végeredményt.

Húzd fel a térdeidet, és az ágyékodat (a combhajlat kezdeténél) a köldököddel összekötő képzeletbéli vonal felénél nyomd be a hasadat. Az a McBurney-pont. A vizsgálatot többször ismételd meg, úgyis, hogy a benyomás után 2 mp-ig nyomva tartod ezt a pontot, majd hirtelen felengeded.

Ha ott fáj ekkor, akkor (plusz az eddigi kísérő tüneteid alapján is) nagy vszséggel vakbélgyulladásod van.


AZONNAL ORVOSHOZ KELL KERÜLNÖD!

HA SZÜLEID NEM TUDNAK ÉRTED MENNI MOST, HÍVJ MENTŐT a 104-es segélyhívón!!! Ha ott foglalt, akkor a 112-n!

_ Mutatkozz be, mondd be a korodat és a pontos lakcímedet!

_ Írd körül a panaszaidat! Mindent mondj el nekik, minden részlet számít!!!

_ Mondd, hogy a szüleid most nem tudnak érted menni, vagy nem tudod, mikor,... ebben az esetben azonnal küldeniük kell egy kocsit.


!!!Amíg a mentőkocsi megérkezik, hívd át a szomszédot, vagy valakit, aki közel van hozzád, és megbízható, hogy azonnal jöjjön át! Vészhelyzet van, nem szabad egyedül maradnod!

A mentő kiérkezéséig húzd össze a térdeidet és egy picit hajolj előre, így dőlj a jobb oldaladra, és feküdj le!



A kórházban elvégeznek egy sor vizsgálatot rajtad. Te ne félj, légy bátor nagyfiú, és viselkedj hősiesen. Légy megértő a dokikkal! Okés? ;-)


Ha ez vakbélgyulladás, nagy vszséggel meg fognak műteni, lehet lesz egy kis vágás a fájdalom helyén, vagy pedig laparoszkópos műszerrel, amit a köldöködön át helyeznek a hasadba altatás után.



KITARTÁS, PAJTI! ;-)

Azt' majd számolj be, mi volt!? :-o


Üdv: EE

2011. febr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt jól leirta az utolsó válaszoló!Megkérdezhetem hogy az eü-ben dolgozól?Olvastam már párszor a tanácsaidat.
2011. febr. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

@ 06:11-es (előző)

Igen, egészségügyis vagyok.

Köszönöm elismerésed. Igyekszem hasznosan segíteni azokon, akik időben felismerik, hogy baj van, és hisznek még az emberek jószándékában.


Üdv: EE

2011. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöma válaszokat,küldön köszöned Neked EE.Igazatok volt,vakbélgyulladás volt,de már megoperáltak és már jobban vagyok.

Még egyszer köszönöm a segitséget

2011. febr. 8. 14:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Hali!


Örülök, hogy segít7tem.

Kicsit tartottam tőle, hogy későn írtam, vagy nem olvastad mielőtt ellátásra kerülsz, de ilyenkor örülök, hogy jól vagy, és hogy minden rendbe fog jönni... (:-]


Elmeséled RÉSZLETESEN, mi és hogyan történt, hol és hogyan láttak el, hogyan műtöttek, ill. mit éreztél, mikre gondoltál, kik segítettek... stb.? :-)


Üdv: EE

2011. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hahó!

Elmeséled akkor, amit az előző hszsomban kértem tőled?? :-)

Vagy nem itt akarod, hanem >>priviben?


EE

2011. febr. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!