Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Párom 70 éves cukorbeteg,95...

Párom 70 éves cukorbeteg,95 kg, nagyon szereti a hasát, diétázni nem hajlandó. Reggel bekapkodja a 6 db gyógyszerét és letudta a teendőit. Nem érez soha rosszullétet. Nem iszik, nem dohányzik, de a hasáról nem mond le. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Cukor: 16.5, vizelet: baktériumos, összköleszterin: 9,7.
2009. márc. 12. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Probàlja megértetni vele, hogy nem jàték a cukorbetegség.

Mivel nagy " gourmand" a pàrja, On az aki nagyon sokat tud segiteni: probàljon ki uj recepteket, amelyek egy cukorbeteg szàmàra is gond nélkul adhatoak, pàrolt zoldségek grillezett husokkal, krémlevesek, a neten sok receptet talàlni. :)

Nem inzulindependens cukorbetegségnél sajna ugyanugy fennàll a lehetoség a hiper-vagy hipoglikémiàra, màr ezért is érdemes odafigyelni.

Szoval: ugy fogni diétàra a pàrjàt, hogy ne érezze hogy ez valoban egy diéta,( gondolom a pàrja olvasatàban a diéta egyet jelent a reszelt répàval egy szem zsemlével), probàljanak ki uj ételeket, kevés zsiradékot, olivaolajjal készitsen ételeket, stb, ez a koleszterinszintjére is jo hatàssal lesz, mert eléggé magas..Hàt, ennyi otletet tudtam csak adni :)

2009. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de olajjal főzök,a párom pedig régimódi gyomrú- pörkölt+nokedli, csak zsíros,szaftos hús,zöldség?ami belefér a bablevesbe-a többi nyúlnak való, és tud főzni!!
2009. márc. 12. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség elleni gyógyszerek csak diéta MELLETT hatnak megfelelően, nem tudják kompenzálni az étkezésben elkövetett hibákat, úgyhogy nincs más megoldás, mint rávenni az egészségesebb étkezésre.
2009. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,csak megerősítést vártam, én is így gondoltam. Iszonyú nehéz lesz.
2009. márc. 13. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg a párodnak, hogy ha a halálba akar menni akkor folytassa csak ahogy él. Diéta nélkül tényleg nagy veszélyben van.


A cukorbetegség a túlzott zsírfogyasztás következménye, ugyanis a hasnyálmirigy teljesen tönkremegy és nem tud elég inzulint termelni.

Ha a férjed jót akar magának, elkezd mennél több nyers zöldséget fogyasztani. Egy radikális kúrával még meg is gyógyulhatna.. de ehhez kemény elhatározás kell.


[link]

2009. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70 évesen azt kell eldöntenie, hogy diétázással él még x évet, vagy nagyknállal falja az életet, és akkor már nem sok van hátra. ezt neki kell eldöntenie
2009. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!