Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet hogy hererákom van?

Lehet hogy hererákom van?

Figyelt kérdés

Most 18 éves vagyok, és felmerült bennem az a (rossz) gondolat hogy hererákom van. Interneten mindjárt rá is kerestem ennek tüneteire, és kétségbe is vagyok esve, mert elvileg a leggyakoribb mellékhatások a következőek:

- kicsiny, borsónyi, tömött, rendszerint fájdalmatlan csomó megjelenése a herében

- a here megnagyobbodása

- a herezacskó kitelítődésének, nehezebbé válásának érzete

- tompa fájdalom az alsó hasban vagy a lágyékban

- hirtelen folyadékfelhalmozódás a herezacskóban

- kényelmetlen, húzó érzés, fájdalom a herezacskóban vagy a herében


Nos, nekem ezek közül egy figyelhető meg, mégpedig az egyik herém megnagyobbodása. Térfogatilag másfélszerese a a nagyobbik a kisebbiknek. A többi tünet még az életben nem fordult velem elő, mindenesetre egy kicsit tartok tőle. (Nyilván ha lenne komolyabb tünet is, nem itt kérdezném meg, de mivel ez lehet más is ezért teszem ezt.)


2011. máj. 24. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egyik heréje mindenkinek nagyobb. Ha komolyan idegesít, menj urológushoz. Nem fog kinevetni. Megvizsgál, és megnyugtat.
2011. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokkal valószinübb a heresérv, de egy szakorvos tud kzárólag valami értelmeset mondani, a legcélszerübb, ha felkeresel egyet. 18 évesen gyakorlatilag nem fordul elö hererák, csak rendkivül ritka esetekben. De egy andrológus fél óra alatt megnyugtat, ennyit csak megér neked?
2011. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vettem a fáradságot és utánanéztem: a bal oldali normális esetben nagyobb mint a jobb, ez viszont egy kicsit megnyugtatott. Lehet hogy csak feleslegesen ijesztgetem magam ilyenekkel. Na mindegy, egyenlőre kivárok. Ha felmerül valami mellékhatás, nem fogok tétlenül ülni.
2011. máj. 24. 14:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy mostanában nagyobbodott-e meg vagy mindig is ilyen volt. Ha mindig ilyen volt ne törődj vele. Viszont, ha nem régi a dolog pár hét vagy hónap esetleg év, akkor oda kell figyelni. Engem alig több, mint 1 éve műtöttek hererákkal. Ez is tünete (fájdalmatlan nagyobbodás). Amúgy sokáig tünetmentes. Menj el orvoshoz szerintem!! Egy gyakorlott urológus tapintásra is biztos választ tud adni rendben vagy-e vagy hererák...
2011. máj. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hogy pontosan mióta ilyen azt nem tudom. Most 11-es vagyok, és elárulom hogy nem azért találtam most ki hogy ilyenem lehet, mert nemrég alakulét ki, hanem suliban volt egy ilyenről előadás. Kb. 4-5 éve van már így.
2011. máj. 27. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!