Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rejtett heréjűség miatt, here...

Rejtett heréjűség miatt, here eltávolítása. Milyen veszélyei vannak?

Figyelt kérdés

A párom koraszülött volt, és ez miatt az egyik heréje nem szállt le a hasüregéből. Pár éve azt mondták neki, hogy majd el kell távolítani azt a heréjét, mivel nem életképes, és a rák veszélye miatt. (azt mondták ráér 18 éves kora után) Most 21 és mondtam neki, hogy elmegyek vele orvoshoz stb. A kérdésem az lenne, hogy mennyire veszélyes egy ilyen műtét? Lehet majd gyereke? Kell valami kezelés a műtét után?

Komolyan válaszokat kérek. Köszi szépen annak, aki ír.


2011. aug. 10. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha jól értelmezem, akkor az egyik heréje még mindig fent van a hasüregében? Vagy megműtötték anno? Mert ha igen, akkor én kikérném más orvos véleményét is, hiszen sok fiúnak van rejtett heréje, mégse veszik ki senkinek csak úgy az egyiket.
2011. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De, tényleg ki kell venni, ha nem száll le, mert könnyen kialakulhat belőle daganat. Viszont egy herével is lehet gyereke:)
2011. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat...

...később szállt a hasüregéből, és nem fejlődött ki....

2011. aug. 10. 22:07
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is alulfejlett az egyik herém, mert rejtettheréjű voltam, és kicsit későn korrigálták műtétileg.

De azt senki sem mondta, hogy el kellene távolítani preventív céllal. Amúgy a hereműtét úgy tudom pont rizikófaktora a ráknak.

2011. aug. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem tudom miért kellett ezzel ennyit várni, és igen, a testben maradt here nagyobb eséllyel rákosodik el, mielőbb érdemes lett volna kiszedni


ha másik heréje ép, akkor semmiféle problémája nem lesz, a here páros szerv, majd a másik átveszi a szerepét, max mivel ez az egy maradt neki, erre jobban kell majd vigyáznia

2011. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

ma 00:40


a kasztrálás nem okoz rákot

2011. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ezek szerint lent van a heréje, csak elsorvadt? akkor nincs jelentősége sem a megtartásának sem az eltávolításának, illetve ha az orvos szerint szükséges... érdemes esetleg más orvosokkal is konzultálni
2011. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"a kasztrálás nem okoz rákot"

Valóban, ha eltávolítják, akkor hererákja aligha lesz.

A hereműtét általában rizikófaktor, de ha kiszedik akkor talán nem.

2011. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 11. 15:18
 10/11 anonim ***** válasza:
27%
de én elmennék AZÉRT EGY SPERMA BANKBA ÉS LECSÍPO,LNÁM BISZTOS AMI BISZTOS
2011. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!